Nasi uczniowie na Mini Mieście w Rumunii

Pierwszy tydzień wakacji uczeniowie z Raszowej i Opola spędziły w malowniczym Bekokten, gdzie wspólnie w dziećmi z Rumunii, Serbii i Węgier brały udział w budowaniu Mini Miasta. Pod okiem fachowców, każdy uczestnik projektu rozwijał umiejętności przypisane różnym zawodom. Za swoją całodzienną pracę „mieszkańcy Mini Miasta” otrzymywali wynagrodzenie, dzięki któremu mogli korzystać z wytworów pracy pozostałych obszarów. Po dniu spędzonym w Mini Mieście nie zabrakło siły na wyprawy do miast środkowej Rumunii. Nasze uczennice zwiedziły Fogarasch, gdzie miały okazję zobaczyć główny zabytek tego miasta jakim jest zamek z 1310 roku, który służył niegdyś jako więzienie dla żołnierzy. Zaś w Sighisoara zwiedziły Stare Miasto, które jest doskonałym przykładem średniowiecznego grodu, a centrum tego miasta zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Tydzień spędzony w Rumunii został uwieńczony wspólną wędrówką dzieci i opiekunów z Bekokten do Seligstadt.

Dzieła Bena Muthofera / z wizytą w Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu

21 czerwca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu i uczestniczyli w niecodziennych warsztatach edukacyjnych dotyczących twórczości Benna Muthofera. Uczestnicy nie tylko poznali jego życiorys, rzeźby i grafiki, ale także sami tworzyli dzieła.

WYCIECZKA DO OSTRAWY

W dniu 15, 16 i 17 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Ostrawy. Pierwszego dnia dzieci miały okazję zwiedzić Park Techniki, gdzie znajdują się następujące działy: Świat Nauki i Wynalazków, Ekspozycja Interaktywna oraz Teatr Nauki. Następnego dnia uczniowie udali się do Pokrzywnej, gdzie znajduje się Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto”. W ramach pobytu dostępne były m.in., Park Żywiołów, Straszna Sztolnia Złota, Ogród Wodny, Potwór Rosenau oraz Jaskinia Wilka i Niedźwiedzia. Wieczorem w Ośrodku „Chrobry” została zorganizowana dyskoteka oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. W ostatnim dniu po śniadaniu uczniowie wraz z opiekunami pojechali do Złotego Stoku, gdzie mogli zobaczyć Kopalnię Złota. Powrót zakończył się dla nas szczęśliwie. Zadowoleni z wycieczki i pełni pozytywnych odczuć powróciliśmy do domu.

Zajęcia w Centrum przyrodniczym w Opolu.

Dnia 17 czerwca uczniowie klasy I uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Centrum Przyrodniczym w Opolu. Dzieci eksperymentowały z wodą, dowiedziały się poprzez ciekawe doświadczenia czym jest dyfuzja, stan stały, ciekły oraz gazowy. Ponadto uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzą nazwy miesięcy. Cały wyjazd był bardzo pouczający , pełen przygód i niezwykłych przeżyć.

25 lat traktatu o dobrym sąsiedztwie uczcili dzisiaj uczniowie ze szkół w Opolu i Raszowej czynnie uczestnicząc w Flashmob na rynku i otwierając symbolicznie granicę polsko- niemiecką, projekt realizowany był przez ifa.

Festyn rodzinny

11 czerwca odbył się w naszej szkole wspaniały festyn rodzinny, w którym wszyscy świetnie się bawili- dzieci, rodzice, goście oraz nauczyciele. Piękny ciepły dzień sprzyjał wesołej atmosferze. W tym dniu czekało nas wiele ciekawych atrakcji m.in. losy, dmuchany zamek, jazda na bryczce, bańki mydlane, malowanie twarzy oraz zabawy sensoryczne. Uczniowie oczarowali przybyłych gości swoimi występami artystycznymi. Na zebranych czekało również wiele pysznych przysmaków jak ciasto i kawa, sałatki oraz potrawy z grilla. Atmosferę podgrzewały także rozgrywki rodzinne, których finałem był mecz uczniów ze swoimi rodzicami.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego dnia!

 

Przygoda z Centrum Nauk Przyrodniczych – Zdobycie Tytułu MŁODEGO ODKRYWCY

Uczniowie klasy II uczestniczyli w konkursie „Młody Odkrywca” organizowany przez Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu. Zadaniem dzieci było wypełnienie plakatu, na którym umieszczonych było 10 pytań z dziedziny chemii i fizyki. Następnie musieli zrobić sobie zdjęcie na tle uzupełnionego plakatu. Tym sposobem uczniowie klasy II zdobyli tytuł Młodego odkrywcy. Do szkoły wrócili z dyplomem i małymi upominkami.

 Landart

Landart w konsulacie RFN w Opolu w w wykonaniu szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty i naszych uczniów szkół z Opola i Raszowej: temat przewodni 25 lecie podpisania Polsko- Niemieckiego Traktu o Dobrym Sąsiedztwie

Pełen niespodzianek Dzień Dziecka


To, że utalentowanych uczniów nam nie brakuje, wiemy. Już niejeden raz zaskoczyli nas swoimi zdolnościami, umiejętnościami, ale także inteligencją. Dziś w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki. Poziom artystyczny wykonanych utworów był bardzo wyrównany. Młodzi artyści wykazali się wrażliwością, ale także dojrzałością interpretacji oraz obyciem scenicznym. Piosenki wykonywane były w różnych językach. Warto dodać, że publiczność była wspaniała. Owacjami i pozytywną energią wspierała artystów. Można powiedzieć, że Malina tego dnia śpiewała i tańczyła.

Jury, w składzie p. Brygida , p. Kamila oraz p. Patrycja , nie miało łatwego zadania. Ostatecznie przyznało następujące miejsca: w kategorii piosenka angielska:

· I miejsce Kinga klasa V

· II miejsce duet Wiktoria , Natalia klasa II

· III miejsce trio Olga , Anna , Michalina klasa I


Wyróżnienia:

 

· Antek i – klasa II

· Igor – klasa I

· Emilia – klasa V

· Oliwia – Klasa V

Po Konkursie piosenki odbyły się zawody sportowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach m. in. skokach, biegach oraz… w drużynowym sprzątaniu szkolnego boiska. Chyba ta konkurencja sprawiła uczniom najwięcej frajdy. Okazało się, że porządki, nawet w upalny dzień, mogą wywołać uśmiech na twarzy dziecka.

Wymiana z partnerską szkołą Montessori w Bautzen

W maju 2016 nasi uczniowie uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej z zaprzyjaźnioną szkołą w Bautzen. U naszych partnerów spędziliśmy kilka wspaniałych dni, podczas których mieliśmy okazję poznać m.in.szkołę i okolice Bautzen, uczestniczyliśmy również w wielu ciekawych warsztatach a czas wolny spędziliśmy na wspólnych zabawach. To była niezwykła okazja do bliższego poznania oraz zawierania nowych przyjaźni. Projekt dofinansowała Fundacja Polsko - Niemiecka Wspólpraca Młodzieży.
LOGO PNWM.jpg

Wyjazd do opery wrocławskiej 10.05.16 / Stolica Kultury Europejskiej

Uczniowie naszej szkoły podczas wtorkowego pobytu we Wrocławiu mieli okazję uczestniczyć w spektaklu operowym pt. „Czerwony Kapturek”. Po wizycie w operze, dzieci zostały oprowadzone po ulicach Wrocławia, gdzie zobaczyły m. in. Dzielnicę Czterech Wyznań, najwyższy budynek w Polsce Sky Tower oraz Narodowe Forum Muzyki.

Wyjazd do Łambinowic

12 maja 2016 r. uczniowie klasy 5 i 6  odwiedzili szczególne miejsce w naszym województwie - obóz jeńców wojennych w Łambinowicach. W ramach zajęć nie tylko zwiedziliśmy muzeum, ale także uczestniczyliśmy w warsztatach historycznych, które odbyły się na terenie cmentarza jeńców, oglądaliśmy film dokumentalny prezentujący historię tego tragicznego miejsca, jak również udaliśmy się na miejsca pochówków więźniów tego obozu, którzy zmarli w nim na przestrzeni XIX i XX wieku. W ramach pobytu odwiedziliśmy także byłe tereny Obozu Pracy, w którym po wojnie zginęło wielu wysiedlanych ze Śląska Niemców. W miejscach pamięci zapaliliśmy znicz i uczciliśmy pamięć więźniów chwilą ciszy. 

Wspaniałe występy teatralne naszych uczniów z wszystkich placówek we Wrocławiu- Europejskiej Stolicy Kultury 2016/ 27.04

Zajęcia Landart to wielka frajda!

W poniedziałek 18.04 uczniowie ze szkoły w Opolu odwiedzili Gospodarstwo Edukacyjne w Staniszczach Małych.

Nasi uczniowie dowiedzieli się skąd się bierze mleko, uczestniczyli w zajęciach „Od ziarenka do ciastka” oraz warsztatach pt.  „Produkty z ula”. Dzieci poznały   gospodarstwo rolne w innym wymiarze - jako ciekawe miejsce atrakcji, rozrywki i aktywności.

Pralka Życzeń -  Opolskie Lamki 2016 - FILM


Za nami ostatni dzień "Warsztatów Animacji Poklatkowej Dla Dzieci – Opolskie Lamki 2016".

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom zajęć oraz pierwsza projekcja filmu utworzonego przez uczniów opolskich szkół. Już wkrótce animacja będzie dostępna do obejrzenia na serwerze Youtube.

Poszukiwanie skarbów

Druga klasa podczas szukania skarbu pirata Long John Silvera na zajęciach języka niemieckiego. Aby odszukać zaginiony skarb, uczniowie musieli rozwiązać wiele  zagadek i zadań. Na szczęście po wielu trudach i staraniach udało się odnaleźć upragnioną  zdobycz.

Dziękujemy Lehnartowi- praktykantowi z Niemiec za ciekawe zajęcia!

Warsztaty w Filharmonii

 
 
Czwartkowy dzień  (14.04.2016) okazał się być bardzo interesujący dla uczniów Szkoły Podstawowej w Opolu- Malinie. Niezapomnianych przeżyć dostarczyła uczniom i nauczycielom wizyta w Filharmonii Opolskiej w ramach projektu: „Cztery pory roku trzmiela”. Dzieci miały okazję zapoznać się z różnego rodzaju instrumentami, zaczerpnąć wiedzy na temat trzmiela- gatunku chronionego w Polsce, jak również wyrazić się artystycznie- wykonać własnego trzmiela. Punktem kulminacyjnym wizyty była możliwość uczestniczenia w próbie muzyków z Filharmonii. Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły usatysfakcjonowani udaną wizytą, a ten dzień na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Kolejny dzień przygód w warsztatach animacji "Opolskie Lamki", w których uczestniczą uczniowie z Raszowej i Maliny.

 

Opolskie Lamki 2016.

Nasi uczniowie mieli dziś  tj. 11.04.2016 okazję uczestniczyć w pierwszym dniu Warsztatów Animacji Poklatkowej Dla Dzieci – Opolskie Lamki 2016.  Dzisiejszy dzień wprowadził nas w świat filmu animowanego i w jego tajniki. Zajęcia trwać będą przez cały tydzień.

Z wizytą w telewizji

Piątego kwietnia uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Opolu- Malinie wybrali się na wycieczkę do siedziby TVP Opole. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy dziennikarzy, reporterów, kamerzystów. Ponadto brały udział w ćwiczeniach przeprowadzania wywiadów z gośćmi oraz codziennego przeglądu prasy z całego regionu. Po pełnym emocji poranku całości dopełniły warsztaty muzyczne na temat instrumentów smyczkowych w Bibliotece przy ul. Minorytów. Słuchacze mogli nie tylko słuchać muzyki, jaką tworzy sekcja smyczkowa, ale również ją współtworzyć i sprawdzić się w pracy grupowej.

Cały wyjazd uważamy za bardzo udany i mamy nadzieję na dalszą współpracę z jednostkami.

 

Kolorowy wulkan na świetlicy

 
Dziś uczniowie mieli okazję poeksperymentować z buzującym kolorem wulkanem ze słoika. Samodzielnie mogli przeprowadzić eksperyment, w którym soda oczyszczona weszła w reakcję z kwaskiem cytrynowym. Efekt chemiczny był równie natychmiastowy jak efekt zdziwienia i zaskoczenia na twarzach naszych uczniów.

Spotkanie ze strażakiem

 
W dniu 22.03 klasa pierwsza  w naszej szkole miała zaszczyt gościć wyjątkową osobę – Strażaka, który przybliżył uczniom charakterystykę pracy w Straży Pożarnej, jak również poinformował dzieci na temat właściwego zachowania się podczas alarmu przeciwpożarowego. Te istotne informacje na pewno pomogły wszystkim w usystematyzowaniu wiedzy na ten temat. Od dziś żaden alarm nie straszny pierwszoklasiście, bo wie jak się zachować!

1. Dzień Wiosny


Uczniowie naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny konkursem recytatorskim poezji dziecięcej. Wielu uczestników otrzymało wyróżnienia, a poziom ich przygotowania był naprawdę wysoki. Następnie w szkole odbył się „Pchli targ”, gdzie uczniowie mieli możliwość sprzedania swoich zabawek i kupna nowych. Przy okazji zaliczyli lekcję z obliczeń pieniężnych na 5+. Wszyscy byli usatysfakcjonowani zakupami, wyszli ze szkoły z większymi torbami, niż przyszli.

W mieście Karolinki i Karlika

W piątek, 18 marca 2016 roku, uczniowie II klasy naszej szkoły, razem 

z uczniami klas I-III z Raszowej brali udział w „Muzycznej podróży do Afryki”, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. Rodzinny zespół bębniarzy z Gwinei (Afryka) zaprezentował utwory wykonane na bębnach, połączone z charakterystycznym tańcem, co przybliżyło naszym uczniom muzyczną kulturę tej części kontynentu wraz z charakterystycznym stylem, będącym źródłem wielu odmian muzyki.

Po koncercie uczniowie udali się do Urzędu Miasta Gogolina na spotkanie z tamtejszym Burmistrzem – Joachimem Wojtalą. Pan Burmistrz opowiedział historię Gogolina oraz Karolinki i Karliczka, dzięki czemu nasi uczniowie poznali bliżej to, z czego najbardziej znany jest Gogolin.

Z wizytą w teatrze


Dnia 16 marca uczniowie klasy I, II oraz V ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae pod opieką wychowawców uczestniczyli w bardzo wartościowej wycieczce do teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle”. To pełna humoru opowieść o lęku przed nieznanym, potrzebie akceptacji i sile przyjaźni. Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i profesjonalna gra aktorów to niewątpliwe atuty spektaklu. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech.
Po przedstawieniu uczniowie udali się do „Szarej Willi”, gdzie mogli zagrać w kręgle

Projekt /j. polski.

Uczniowie klasy piątej zaprezentowali dziś na lekcji języka polskiego projekty, nad którymi samodzielnie pracowali w trakcie tygodnia. Na zakończenie cyklu omawiającego lekturę „Chłopców z Placu Broni”przedstawili oni mapę oraz makietę głównych miejsc, w których toczyła się akcja powieści. Dzięki szczegółowej pracy z tekstem udało im się skutecznie przekształcić słowo pisane w formę plastyczną.

 

Instrumenty perkusyjne

24.02.2016 kolejny raz odwiedzili naszą szkołę muzycy z Filharmonii Opolskiej. Przywieźli ze sobą szereg instrumentów, z którymi nasi uczniowie mogli się zapoznać. Dziś były to instrumenty perkusyjne. Różnego rodzaju grzechotki, talerze i bębny. Na koniec wszyscy mieli okazję sprawdzić nabytą wiedzę, rozwiązując krzyżówki i odpowiadając na zagadki.

Najazd Wikingów.

W ostatni dzień ferii nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią i kulturą Wikingów.

Oglądali repliki biżuterii, dowiedzieli się jak wyglądał wczesnośredniowieczny ubiór oraz styl życia. Lekcję żywej historii zwieńczyły warsztaty tkackie. Każdy własnoręcznie wykonał krajkę, tak jak przed tysiącem lat robiły to kobiety Wikingów oraz Słowian, używając drewnianego bardka, motków wełny oraz własnych dłoni.

Interesujace Ferie...


W środowy feryjny dzień uczniowie z SP Malina mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach gry na zestawie perkusyjnym. Po pokazie oraz prezentacji instrumentu sami mogli spróbować gry oraz nabyć cennego doświadczenia w tej kwestii. Zainspirowani tym pokazem uczniowie z zapałem przystąpili do tworzenia autorskich instrumentów, grzechotek wykazując się przy tym wyobraźnią oraz nietuzinkowymi pomysłami. Całość zwieńczyło karaoke, które ujawniło wokalne talenty!

Życzymy Wszystkim wspaniałych ferii
i zapraszamy na niespodzianki w szkole!

zima.jpg

BAL KARNAWALOWY

W poniedziałek w Domu Biesiadnym – Rubin odbył się bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Zjawiskowy wygląd sali, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosiła prowadząca imprezę pani Nikola. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Nauczyciele oraz samorząd szkolny urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani czekoladowymi lizakami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć. Po godzinie 13 uczniowie wrócili do szkoły.

DZIEŃ SENIORA

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu - Malinie zapraszanie Seniorów na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 20 stycznia w Domu Biesiadnym - Rubin odbyła się ta wspaniała impreza. Uczniowie klasy I, II oraz V przygotowali dla swoich dziadków i babć wiele niespodzianek. Główną niespodzianką były występy dzieci – m.in. wierszyki, piosenki. Nie zabrakło również występu naszego szkolnego chóru prowadzonego przez Panią Dorotę. Dla naszych Seniorów przygotowane zostały prezenty w postaci kalendarza oraz ich własnego portretu narysowanego przez uczniów.

AUDYCJA MUZYCZNA

 
Dnia 20.01.2015 w naszej szkole  odbyło się dla uczniów klasy I, II oraz V spotkanie z przedstawicielami Filharmonii Opolskiej, którzy zapoznali dzieci
z instrumentami klawiszowymi. Dzieci dowiedziały się z jakich materiałów składają się poszczególne instrumenty. Ponadto muzycy zaprezentowali krótki repertuar muzyczny
w formie quizu. Chętne dzieci miały możliwość zagrania na instrumencie. Pianino cieszyło się ogromnym powodzeniem, a kolejka do zagrania na nim była bardzo długa.
 

Kurs pierwszej pomocy

"Dnia 15.01.2016 r. w szkole podstawowej w Opolu-Malinie uczniowie klasy 5 mieli okazję uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy przeprowadzonym przez pana Łukasza Dziendzielskiego.

Każdy z uczestników zapoznał się ze sposobem użycia defibrylatora oraz przekonał się jak wielką moc ratowania życia ma to urządzenie. Uczniowie dowiedzieli się również jak prawidłowo wykonać resuscytację i w jakiej pozycji ułożyć osobę nieprzytomną. Nauczyli się też w jaki sposób należy wezwać pomoc oraz jak zabezpieczyć miejsce wypadku. Każdy z uczestników kursu nabytą wiedzę poparł ćwiczeniami na specjalnym treningowym manekinie."

Śniegowe Eko Graffiti

Jak malować bez użycia kredek i pędzli?

Jak połączyć zabawę na śniegu ze sztuką?

Nasi uczniowie mają przepis:

barwniki spożywcze + spryskiwacz + śnieg = udana akcja twórcza

I okazuje się, że śniegowy bałwan może wyglądać zupełnie inaczej.

Lodowych eksperymentów ciąg dalszy, tym razem mandale i lodowe miasteczko

 

Rewelacyjne spotkanie z chemią i fizyką

W piątek 15 stycznia 2016, nasi uczniowie brali udział w zajęciach organizowanych przez Centrum Nauk Przyrodniczych. W ramach tych zajęć szukali odpowiedzi na pytania: „Skąd wzięły się nazwy miesięcy?”, „W jaki sposób zbudowanych jest świat?”, „Jak rozchodzi się zapach?” oraz „Co to są mieszaniny?”.

kartka2016.jpg

Święta tuż, tuż...

Ubiegły piątek - 18 grudnia 2015 obfitował w naszej szkole w wiele wydarzeń. Uczniowie oraz nauczyciele przygotowali klasowe spotkania wigilijne podczas, których mogli wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami mijającego półrocza. Był to czas pełen refleksji i rozmów. Zanim jednak zasiedliśmy do stołów wigilijnych wszyscy spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu. Zabrzmiały kolędy śpiewane po polsku, niemiecku, angielsku. Podczas tego spotkania zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursów: na kartkę świąteczną oraz pluszowego misia.

Po spotkaniach w salach uczniowie klasy II i V udali się do Ratusza by złożyć Panu Prezydentowi Miasta Opola – Arkadiuszowi Wiśniewskiemu życzenia a następnie przeszliśmy do Teatru Lalki i Aktora, by obejrzeć spektakl „Mr Scrooge”.

Nasi uczniowie z przedświąteczną wizytą u Prezydenta Miasta Opola p. Arkadiusza Wiśniewskiego

 

30 listopada świętowaliśmy w naszej szkole andrzejki.

 Uczniowie V klasy wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska z wróżbami. Dzieci dowiedziały się co je czeka w przyszłości. W całej szkole czuć było zapach wosku, a płomienie świec sprawiły, że atmosfera była pełna magii i tajmniczości.

W poniedziałek, 23.11

klasa pierwsza w Szkole Podstawowej w Malinie miała zaszczyt odbyc spotkanie z jednym z rodziców uczniów- Panią Anną Lubińską- Wieszołek, pomocą dentystyczną. Uczniowie utrwalili sobie niezbędną wiedzę na temat dbania o zębów, czasu ich szczotkowania oraz higieny jamy ustnej.

Spotkanie z Natalią Kukulską

 
W poniedziałek (16 listopada 2015) nasi uczniowie brali udział w zajęciach muzycznych z gwiazdą Małej Akademii Piosenki- Natalią Kukulską. Dzieci mogły  nauczyć się ćwiczeń wokalnych, jakie przed wyjściem na scenę wykonują artyści, uczniowie dowiedzieli się także, jak rozróżniać głosy ludzkie i jak trudnym zadaniem jest komponowanie. Na koniec zajęć uczniowie pośpiewali  wspólnie z piosenkarką."

Muzyczna spotkanie z klarnetem

 
Dnia 06.11.2015 odbyło się spotkanie z muzykami z filharmonii, w którym zapoznali oni uczniów z budową i funkcjonowaniem klarnetu. Dzieci samodzielnie odegrały na fletach oraz butelkach z wodą melodię „Panie Janie” – było to przygotowanie oddechowe do próby zagrania na klarnecie. Następnie każdy z uczniów miał możliwość spróbowania wydobycia dźwięku z instrumentu, co okazało się bardzo trudne. Na koniec wysłuchali klasycznych utworów na klarnet oraz wykonali dmuchanymi flamastrami rysunek klarnetu.

Uroczystość św. Marcina

 
Dnia 12.11.2015 odbyła się uroczystość ku czci św. Marcina. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Opolu i Razowej wspólnie uczestniczyli w przemarszu z latarniami do Kościoła, gdzie odbyło się nabożeństwo. Następnie na placu przy ul. Mickiewicza zorganizowane było ognisko oraz czekały na nie słodkie niespodzianki - rogale św. Marcina.
 

Święto Pieczonego Ziemniaka

Z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka, uczniowie naszej szkoły odwiedzili stadninę koni w Bierdzanach, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci zostały oprowadzone po stadninie, następnie czyściły konie, na których później mogły pojeździć. Uwieńczeniem tego dnia, był wspólny grill, podczas którego dzieci degustowały pieczone ziemniaki i kiełbaski.

Utopek- Wodnik z Opola 


Wspaniała, zmysłowa gra naszych aktorów na IV Regionalnych Konfrontacjach Teatralnych w języku niemieckim w Tarnowie Opolskim. Pierwsze impresje zdjęciowe! Gratulujemy!

Tworzenie mapy Niemiec

- nasi najmłodsi przedstawiciele w Konsulacie RFN we Wrocławiu z okazji 25 Rocznicy Zjednoczenia Niemiec
 
Puzzle wykonane przez uczniów z Raszowej i Opola

OGŁOSZENIE

tablica2015.jpg

Dzień Ziemi
połączony w naszej szkołe ze sprzątaniem Świata oraz sadzeniem tulipanów i lilii !

LAND ART

24.09.2015 nasi uczniowie w Szkole Florystycznej Kwitnące Horyzonty tworzyli murale. Z liści i specjalnie przygotowanego kleju z wielkim zapałem i radością wykleili napis NATUR ART, który można zobaczyć spacerując ulicą Miodową w Opolu.

Spotkanie z policjantem

We wtorek, 22 września odwiedził uczniów klasy I i II pan policjant. W ramach tego spotkania nasi uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa, które obowiązują w szkole, w drodze do i ze szkoły. Nasi uczniowie mieli również okazję, założyć na własne ręce kajdanki policyjne, co tylko utwierdziło ich w postanowieniu, że warto przestrzegać określonych zasad i prawa. Na koniec uczniowie klasy pierwszej otrzymali małe upominki.


"Wyjazd do teatru na spektakl pt.: „Na Arce o ósmej!”. Dzieci ze szkoły z Opola były zachwycone występem opolskich aktorów.


"Dlaczego skrzypce skrzypią?" Muzyka całkiem inaczej...

Dnia 02.09.2015 w naszej szkole  odbyło się dla uczniów klasy I
i II spotkanie z muzykami z  Filharmonii Opolskiej, którzy zapoznali dzieci
z instrumentami strunowymi. Dzieci dowiedziały się z jakich materiałów składają się poszczególne instrumenty. Ponadto muzycy zaprezentowali krótki repertuar muzyczny w formie quizu. Chętne dzieci miały możliwość zagrania na instrumencie. Skrzypce cieszyły się ogromnym powodzeniem, a kolejka do zagrania na nich była bardzo długa.


31 sierpnia 2015 uroczyście ropoczęliśmy drugi nasz rok szkolny w naszej placówce w Opolu. Zaszczycili nas swoją obecnością Poseł na Sejm RP Ryszard Galla i Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski.

 

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy wspaniałej przygody edukacyjnej i wspólnego odkrywania fasynującego świata!

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!

 
Czas wakacyjnych zabaw i relaksu dobiega końca. Już dzisiaj cieszymy się na wspólne przygody pedagogiczne w Nowym Roku Szkolnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016, które odbędzie się dnia 31.08.2015 r. (środa) o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu.

 

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

Dotyczy: Przetargu nieograniczonego na remont pomieszczeń poddasza budynku szkoły podstawowej w Opolu przy ul. Olimpijskiej 4a.

 

Na podstawie art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2013r., poz. 907. z póź zm.) informuję o:

  1. 1.    Wyborze najkorzystniejszej oferty tj:

oferta nr 04 złożona przez:

firma (nazwa): Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ULBUD Urszula Sumisławska

adres: Lasowice Wielkie 53, 46-282 Lasowice Wielkie

 

Uzasadnienie wyboru:

Wybrana oferta spełnia wymagania Zamawiającego oraz zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny ofert uzyskały  najwyższą liczbę punktów.

 

  1. 2.    Niewykluczeniu z postepowania żadnego Wykonawcy oraz braku ofert odrzuconych.

 

  1. 3.    Wykonawcach, którzy złożyli oferty oraz o liczbie przyznanych punktów: 

Numer oferty

Nazwa (firma) i adres Wykonawcy

Liczba punktów w kryterium

96% cena

Liczba punktów w kryterium

4% termin gwarancji

Łączna liczba przyznanych punktów

01

DASK Usługi Remontowo-Budowlane
Dariusz Stryczek
47-110 Spórok, ul. Guznera 34

 

84,67 pkt

 

4 pkt

 

 

88,67 pkt

02

Zakład remontowo-Budowlany
Hądzel Marian 46-300 Olesno
ul. Wromnczyńska 12

 

77,26 pkt

 

0 pkt

 

 

77,26 pkt

03

GOSER BWM Sp. z o.o.
ul. Kaszubska 3
45-323 opole

 


53,88 pkt

 

 

0 pkt

 

 

 

53,88 pkt

04

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe
ULBUD Urszula Sumisławska
Lasowice Wielkie 5346-282 Lasowice Wielkie

 96,00 pkt
1 pkt

 
97,00 pkt

Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae zaprasza do składania ofert na wykonanie „Nadbudowy parterowej  części budynku szkoły podstawowej - roboty rozbiórkowe oraz roboty stanu surowego zamkniętego w dwujęzycznej szkole podstawowej stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu – Malinie” w terminie do 30.06.2015 do godz. 15.00 na adres :

Szkoła Podstawowa
Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae
ul. Olimpijska 2 i 4a,
45-627 Opole

Przedmiar robót: