AKTUALNOŚCIde

Życzymy Wszystkim wspaniałego,
wakacyjnego wypoczynku i wielu ciekawych przygód!

opole.JPG

Dzieci z przedszkola na wizycie w Mini Mieście

 
 
Wakacyjny czas jest pełen atrakcji - Mini Miasto otworzyło również dla nas swoje bramy. Wzięliśmy udział w warsztatach z eksperymentami oraz gry na bębnach.

Zajęcia wakacyjne

Jak to się dzieje, że pianino gra i ile potrzeba siły, żeby naciągną  akordeon? Na takie pytania potrafili odpowiedzieć zaproszeni goście p.Agnieszka i p. Jan. Muzycy z Filharmonii Opolskiej zapoznali dzieci z pianinem i akordeonem, wzbudzili wielkie zainteresowanie budową  instrumentów a przede wszystkim sposobem wydobywania się z nich dźwięków. Dzieci były pod wielkim wrażeniem. Dziękujemy serdecznie za wspaniałe zajęcia!!!

Zakończenie roku w naszym przedszkolu. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za cudowny rok w naszym przedszkolu.

 

Pożegnanie Josefy

W dniu 18 czerwca grupa Słoneczna pożegnała panią wolontariuszkę z Niemiec Josefę. Było nam bardzo smutno, ponieważ dzieci bardzo się z panią Josefą zżyły. Z tej okazji przygotowały dla nie piękne serduszka z napisem DANKE i oficjalnie wręczyły jej podczas porannego spotkania w kole. Zrobiliśmy również słoiczek z życzeniami, do którego dzieci wrzucały swoje życzenia dla pani Josefy. Dziękujemy pani Josefie za wszystkie zabawy, piosenki i prace plastyczne i za pomoc każdego dnia oraz za miły uśmiech i troskę o każdego przedszkolaka.

Wycieczka do stadniny koni

 

Festyn Rodzinny

Radosna atmosfera, cudowne występy i udana zabawa podczas corocznego festynu rodzinnego w naszej placówce.

Dziękujemy z serca naszym wspaniałym Rodzicom!

 

Festyn rodzinny w Opolu/Malinie wymalował na twarzach wszystkich uczestników wielkie uśmiechy. Dziękujemy z serca wszystkim, którzy odwiedzili nas w sobotę.

Na podstawie stacji dzieci uczyły się wiele się o zmysłach człowieka.

Mogły zasmakować kwaśny smak cytryny, słodki jabłek, słony etc. Musiały wykonać zadania na słuch i wzrok oraz za pomocą magicznego woreczka dotykały  przedmiotów ukrytych w nim. 

Zbliża się dzień Matki

Im bardziej zbliżał się dzień Matki tym bardziej dzieci się stawały się pilne w przygotowaniu niespodzianek. Razem przygotowaliśmy drzewka z papieru na rękę i magnesy z serduszkiem z życzeniami dla mamy. W szczególności dzieci miały dużo zabawy w pieczeniem babeczek i masażu  pleców związanego z mamą i rodziną. 

Nasza wycieczka poniedziałkowa.

W poniedziałek 27.05. dzieci z przedszkola w Opolu wybrały się na pobliski plac zabaw. Zabraliśmy ze sobą kilka kocy, plecaki z drugim śniadaniem i zrobiliśmy piknik. Dzieci wróciły do przedszkola troszkę zmęczone, ale szczęśliwe. Długo jeszcze rozmawiały o wspólnej wycieczce i wspaniałej przygodzie.

Popołudnie z eksperymentami - w świecie mydlanych baniek.

Zmysłowe poznawanie świata

Dzieci w trakcie tygodniowego projektu zajęły się poważnym problemem - poszukiwały wiadomości na temat zmysłów. Poprzez ciekawe zabawy poznały znaczenie zmysłów dla człowieka. Wzbogaciły wiedzę na temat zmysłu smaku, węchu,wzroku,dotyku i słuchu.

Świętujemy urodziny w grupie tęczowej, a przy okazji utrwalamy pory roku, miesiące, dni tygodnia i liczbę 7.

 

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

Grupa Tęczowa z nasyego przedszkola wybrała się dziś/16.05.2019/ na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Dzieci poznały, jak wygląda mundur oraz wyposażenie strażaka. Dowiedziały się też jak reagować w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Nasz Dzień Montessori

 
W przedszkolu w trakcie Dnia Montessori dzieci mogły poznać założenia pedagogiki oraz życie samej Marii Montessori. W porannym kręgu omawialiśmy to co udało zrealizować się Marii Montessori oraz jak pracują dzieci na jej materiałach na całym świecie. Niektóre dzieci zaprezentowały materiały, które same przygotowały razem z rodzicami. Z góry dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie!

Nasze praktykantki z Niemiec na zajęciach z dziećmi. Dziękujemy!

 

Nasze Montessoriańskie urodziny.

 

Dzień Ziemi i Zdrowia

W dniu 24.04.2019 obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień Ziemi i Zdrowia". Przedszkolaki w trakcie zajęć utrwaliły zasady segregacji śmieci i wykazały się ogromną wiedzą na temat zasad dbania o środowisko. Dzieci poznały etapy wytwarzania papieru i tego na co można przetworzyć zebraną makulaturę. Przeprowadziliśmy również eksperymenty badające właściwości papieru. Kulminacyjnym punktem dzisiejszego dnia był pokaz mody ekologicznej - dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały piękne stroje. Na koniec przedszkolaki przygotowały pyszny zdrowy koktajl. Dzień pełen wrażeń i ważnych informacji zostanie na pewno na długo każdemu w pamięci.

kroszonka.JPG
Typowe kroszonki wykonane przez nauczyciela naszych placówek, mistrzyni regionu

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja" życzy

 

Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae
oraz wszyscy Uczniowie i Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opolu

 

Zajęcia z religii u najmłodszych dotyczące świąt i tradycji.

Wycieczka naszych najmłodszych do świata dinozaurów w Krasiejowie. Wszyscy wrócili super zadowoleni!

Eksperymenty w grupie Słoneczek - wiosenny kolorowy deszcz.

Praca z materiałami Montessori w grupie Słoneczek.

Guziczkowe bukiety wiosenne.

Dzieci uwielbiają eksperymentować i w ramach popołudniowych zajęć farbowaliśmy kwiaty.

Światowy Dzień Wody

Dzieci eksperymentowały z wodą, poznawały jej właściwości a zajęcia przeprowadzane tego dnia uświadomiły dzieciom jak wielkie znaczenie ma woda w przyrodzie i konieczność jej oszczędzania.

Kalendarzowa wiosna w naszym przedszkolu

Niespodzianka dla wiosny

Wiosno, wiosno czekamy na ciebie - dzieci z niecierpliwością czekają na wiosnę

i zapoznają się z nazwami pierwszych wiosennych kwiatów. 

Owocowy zawrót głowy

Przedszkolaki z grupy słonecznej poznawały egzotyczne owoce wszystkimi zmysłami i wspólnymi siłami przygotowały przepyszną owocową sałatkę.

Dzieci z naszego przedszkola oglądające uprawę pieczarek. Bardzo dziękujemy za tą możliwość!

Kolejne Montessoriańskie urodziny. Gratulacje.

Wiosenne porządki w naszej placówce w Opolu. Z serca dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom, którzy tak licznie wspomogli akcję!

Exotische Früchte - Projekt

W tym tygodniu eksperymentowała grupa tęczowa z egzotycznym owocami takimi jak banany, melony, kiwi, pomarańcze i wiele innych. Dzieci krok po kroku przygotowały sobie żółte minionkowe smoothie krojąc drobno owoce i miksujac je w mikserze na mus. Bardzo wszystkim smakowało.

Praca na materiałach Montessori

4 marca świetowaliśmy Różany Poniedziałek. Dzieci najpierw same wykonały przeróżne maski, by móc je założyć i wziąć udział w korowodzie, który odbył się w dzielnicy Opola - Malinie. Radosny dzień został zakończony słodkim poczęstunkiem w postaci pączków.

Praca na materiałach Montessori

Praca plastyczna w grupie tęczowej na podstawie twórczości Paula Klee "zamek i słońce"

Samodzielne wykonanie "buteleczek ciszy"z oliwka dla dzieci i brokatem. Celem używania sensoryczne butelki jest wyciszenie oraz unikanie rozproszenia spowodowanego codziennym stresem.

Zabawy zmysłowe.
Przedszkolaki rozwijają swoje zmysły tworząc "zmysłowe woreczki".

Montessoriańskie urodzinki w naszym przedszkolu.
Wszystkiego najlepszego!!!

Na feriach w przedszkolu nie ma nudy - eksperymentujemy z wodą i powietrzem:)

Zimowe zabawy na śniegu.

Karnawał w pełni w naszym przedszkolu! Pięknym zabawom nie było końca....

Grupa słoneczna i tęczowa życzą wszystkim Rodzicom i Rodzinom wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia
i udanego "skoku do Nowego Roku"!

Przedświąteczne pieczenie pierniczków najmłodszych przedszkolaków w Akademii Młodego Kucharza.

Praca z zimowymi materiałami.

Popołudniowe eksperymenty - pomagamy zimie i tworzymy śnieg:)

W oczekiwaniu na święta.

Wycieczka do biblioteki

Dzisiaj grupa tęczowa wybrała się na wycieczkę do Opola. Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej mogły posłuchać baśni o 12 braciach, którzy nazywani byli według miesięcy. Potem dzieci mogły wykonać własne drzewko z porami rok. Na koniec dzieci udały się na kiermasz świąteczny w Opolu. 

Jarmark Adwentowy

Mimo kapryśnej aury bardzo udany Jarmark Bożonarodzeniowy z wieloma kulinarnymi niespodziankami i prawdziwie gorącą i serdeczną atmosferą! Bardzo dziękujemy!

Spotkanie z Mikołajem w naszym przedszkolu.

 

Niezapomniany Mikołaj

 Dzieci z naszego  przedszkola były na szczególnej wycieczce 4 grudnia we Wrocławiu. W Teatrze Lalek zobaczyły  na przedstawienie "Czarodziejski flet" W. A. Mozarta. Bezpośrednio po nim wraz z Papageną zwiedziły miejsce, w którym przechowywane są różne lalki. Dzieci wróciły zachwycone również  jarmarkiem świątecznym na wrocławskim rynku, jak również światem dolnośląskiej kolei w miniaturze.

29 listopada świętowano w przedszkolu Andrzejki. Dzieci przebrały się za wróżki, czarownice i czarodziejów wykonywały również zadania i wróżby. Na koniec dzieci miały możliwość lania wosku i z powstałych wzorów przepowiadały sobie przyszłość.

Nasz montessoriański rytuał urodzinowy.

W poszukiwaniu dinozaurów.

Dzieci z przedszkola w Opolu uczestniczyły w ciekawych zajęciach szachowych, na których poznaliśmy podstawowe zasady i reguły tej gry.

„Podróż do krainy wierszy"

15 listopada 2018 odbyła się pierwsza edycja konkursu międzyprzedszkolnego „Podroz do krainy wierszy". Dzieci z trzech naszych przedszkoli Raszowej, Goslawic I Opola wykazały się kreatywnością i umiejętnościami recytatorskimi, za co wszyscy zostali nagrodzeni.

Nastrojowe obchody święta św. Marcina w Opolu z niecodziennym przedstawieniem i przepysznymi rogalami marcińskimi.
Bardzo dziękujemy!

Kolejne uroczyste urodziny Montessoriańskie

Dzień Dyni w grupie słoneczek i dyniowe ludki:)

Nauka poprzez eksperymentowanie - fascynujące obrazy na mleku:)

W ramach tygodnia "Nasze zdrowie" przedszkolaki ćwiczyły na swoich pluszakach zakładanie opatrunku.To były ważne zajęcia!

Wycieczka do Leśniczówki w Opolu Grotowicach. Dużo pozytywnych wrażeń i dobra zabawa.

Święto pieczonego ziemniaka

To był wspaniały dzień. Wykopki, bieg z ziemniakiem, rzucanie ziemniakiem do celu i wiele innych sportowych konkurencji a przy tym ciekawe informacje na temat ziemniaka , ziemniaczane grzybki i ludziki oraz to co najlepsze pieczone ziemniaczki z ogniska. Pycha

Świętujemy urodziny w naszym przedszkolu!

 

Tęczowy projekt

Grupa starsza otrzymała podczas pasowania nowa nazwę i z tego względu zostało im przygotowywane wiele aktywności. Dzieci oglądały gim edukacyjny o tym jak powstaje tęcza i jakie ma kolory. Stworzyli własne obrazy przedstawiające teczę, eksperymentowanli i próbowali dzięki światłu i wodzie zobaczyć teczę w sali oraz nauczyli się piosenki, która później stała się również hymnem grupy. 

Gospodarstwo agroturystyczne "Jabłoniowy sad"

Piękna pogoda zachęca do wycieczek, dlatego wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego "Jabłoniowy sad" w Szczedrzyku. Poznawaliśmy przyrodę wszystkimi zmysłami, krocząc wśród zwierząt, pachnących ziół, darów ogrodu, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy natury. Kiedy zgłodnieliśmy przyszedł czas na przyrządzenie przekąski, placków jabłkowych. Niektórzy w tym czasie tworzyli artystyczne kompozycje z darów jesieni, a pozostali zamienili się w badaczy smaków i znawców ziaren, strączków oraz nasion. Nasz pracowity dzień zwieńczył wspólny posiłek przy ognisku.

Dzień ochrony środowiska

W każdy poniedziałek robimy wycieczkę w okolicy przedszkola. Dzieci miały możliwość pobawić się w detektywów i obrońców środowiska. Pomimo tego, że są tacy mali, w dziedzinie ochrony środowiska bardzo rozwinęli się. Nauczyli się tego dlaczego należy dbać o środowisko i jak wpływa na społeczeństwo, jaka rolę odgrywają odpady i dlaczego należy je segregować.

Nauka poprzez eksperymentowanie - czy jest możliwe zanurzenie łódki z pasażerem w wodzie w taki sposób, aby nie dostała się do niej woda?

Na to pytanie starały się odpowiedzieć nasze małe przedszkolaki:)

Jesienne inspiracje w przedszkolu

W naszym przedszkolu jesień jest kolorowa, a tak ją przeżywamy. Wszystkim życzymy wspaniałej jesiennej aury.

Grupa słoneczek pracuje z darami jesieni.

Jesienią wzmacniamy odporność sokiem z marchewki i przy okazji zdobywamy dużo innych umiejętności:)

Jak krojenie jabłek potrafi skupić uwagę dziecka? Zrobiliśmy przepyszny Apfelmuss.

Praca z materiałem Montessori.

Nauka poprzez eksperymentowanie - wybuch cytrynowego wulkanu:)

Degustacja owoców rosnących w sadzie wszystkimi zmysłami a przy okazji nauka słownictwa:)

Grupa młodsza i projekt kamienie.

Ananas w roli głównej. Wielozmysłowe poznawanie świata:)

Po wakacyjnej przerwie czekała na nas w przedszkolu niespodzianka od naszego wolontariusza Tobiasa.

Dziękujemy bardzo za taki wspaniały prezent i serdecznie pozdrawiamy:)