Archiwum roku szkolnego 2016/2017

MM-logo.jpg

Bramy Mini Miasta 2017 otwarte!

5 Edycja MINI MIASTA tym razem w Opolu,

ul. Olimpijska 2 i 4a

więcej informacji na stronie:

www.edukacja-raszowa.eu


Media o nas:

www.radio.opole.pl  PDF

www.wu.po.opole.pl   PDF

www.radio.opole.pl  PDF

Nasz LIP DUB

 

Oglądaj Film

film

 

 

Pełne niespodzianek otwarcie bram Mini Miasta dla dorosłych!

 

Piąty dzień w Mini Mieście: Nasza Fotorelacja

Cyrkowe akrobacje

Piękne kompozycje kwiatowe i dekoracje w naszym mieście

Kuchenne eksperymenty z ciekłym azotem i nie tylko....

Ścieżka zmysłów i ważna wizyta Marszałka Województwa

Ostatnie prace budowlane

 

Czwarty dzień w Mini Mieście: Nasza Fotorelacja

Kreatywne wyzwania/ sztuka w naszym mieście

Nasi zdolni kucharze

Budowlańcy kończą swoje dzieła!

Ratusz, nasz gość honorowy p. konsul Sabine Haake

i SPA- czyli maseczki i masaże

 

Trzeci dzień w Mini Mieście: Nasza Fotorelacja

Teatr i Filharmonia

Kreatywne pomysły....

Niezapomniane wrażenia w kuchni

Mali budowlańcy

Ratusz, nasi goście i zdrowie- czyli basen i zioła

 

Drugi dzień w Mini Mieście: Nasza Fotorelacja

Ratusz i redakcja

Szpital

Teatr

Kuchnia dziecięca

Pracownie artystyczne

Obszar budowlany

 

Pierwszy dzień w Mini Mieście: Nasza Fotorelacja

Uwaga: 5 Edycja MINI MIASTA tym razem w Opolu,tl_files/2016-2017/logo/mini.jpg

ul. Olimpijska 2 i 4a

więcej informacji na stronie www.edukacja-raszowa.eu

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17.

Życzymy Wszystkim wspaniałych wakacji!

Nasza super wycieczka szkolna

Nagrodą za ciężką pracę w roku szkolnym 2016/2017 dla uczniów była wycieczka do Szklarskiej Poręby i Karpacza. Pogoda i humory bardzo nam dopisywały. Mieliśmy okazję zwiedzić wiele pięknych obiektów, miejsc, które zachwyciły nas swoim naturalnym pięknem. Widoki na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że jeszcze tam kiedyś razem wrócimy!

 Uczniowie z Opola przerwali świętowanie długiego, czerwcowego weekendu, by wybrać się na zajęcia świetlicowe. W tym dniu odbyła się czwarta i ostania część projektu i zarazem innowacji- Mistrzowie eksperymentów. Tym razem uczestnicy rozważali plusy i minusy istnienia czterech żywiołów, jak również mogli się przekonać o ich sile. Największym powodzeniem cieszyły się: ogień i woda. Skupione miny same mówią za siebie! Zwieńczeniem projektu była ewaluacja i w następnym roku szkolnym na pewno dalej będziemy razem odkrywać otaczający nas świat w eksperymentach


Festyn rodzinny

Piękne i kreatywne rodzinne spotkanie w naszej placówce. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się tak wielu rodziców!


Nasze ekstra ciekawe projekty na zajęciach języka niemieckiego w klasie 1.

 


Ciekawe zajęcia klasy 2 o ptakach.

Świetnie bawiliśmy się tworząc plakaty i dyskutując na temat tej ciekawej grupy w ekosystemie świata. Wiemy już co odróżnia ptaki, od innych zwierząt, po co im pióra, jak budują swoje gniazda itp.Czujemy się przyrodnikami!


Dzień Dziecka w Bajkowym Lesie

Uczniowie z Opola świętowali Dzień Dziecka w Bajkowym Lesie w Łubnianach. Moc atrakcji oraz promienie słoneczne sprawiły, że na twarzach pociech zawsze gościł uśmiech;) Obcowanie z naturą, podchody, karmienie zwierząt, zabawy na świeżym powietrzu oraz przepyszne gofry i grill były głównymi punktami w dzisiejszym dniu. Niestety czujemy lekki niedosyt i już czekamy na kolejną okazję, by znowu zagościć w tym magicznym miejscu.

Całą wycieczkę uważamy za bardzo udaną, ciekawą, z dużą dawką pozytywnego humoru i energii.


W piątkową noc 26 maja

uczniowie klasy szóstej mieli okazję uczestniczyć w kolejnym projekcie. Niebywałą atrakcję stanowiło już samo nocowanie w szkole oraz oglądanie wschodu słońca z okien najwyżej położonej klasy, jednak sednem spotkania było wzmacnianie kompetencji kluczowych – tych kompetencji, których wszystkie osoby potrzebują do samorealizacji i rozwoju osobistego, bycia aktywnym obywatelem, integracji społecznej i zatrudnienia. Spotkanie rozpoczęliśmy zapełnieniem "Słoika zasad" regułami, które miały nas obowiązywać podczas projektu, a następnie bazowaliśmy na doświadczeniu i kreatywności, rozmawiając o uczuciach, empatii, a także osiąganiu celu oraz marzeń. Podczas rozmów inspirował nas krótki, trwający niecałe trzy minuty, filmik o Wojtku – chłopcu, który dzięki wytrwałości zrealizował swe największe marzenie. Podsumowanie zajęć stanowiło stworzenie "Obrazów marzeń", na których w ciągu najbliższego tygodnia wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli wypisywać swoje marzenia.


Zdjęcia z ciekawej lekcji o Prawach Dziecka. Na co dzień mówimy o swoich obowiązkach, a dzisiaj poruszyliśmy nie mniej ważny temat. Dzieci już wiedzą jakie mają prawa, jakie obowiązki i przede wszystkim, że te dwa elementy muszą się równoważyć. Wiemy już kim jest Rzecznik Praw Dziecka i w jakich sytuacjach może nam pomóc.


Uwieńczeniem projektu sportowego klasy 3 z Maliny, byl festyn sportowy, w którym braly udzial dzieci z calej szkoly. Dziekujemy pani Stefanie  za przygotowanie tego wydarzenia.


Czas praktyki naszych pań Ramona i Stefanie z Niemiec dobiega końca, z serca dziękujemy za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w projekty w naszej placówce!


Zdrowe i kolorowe kostki lodu/ Projekt z naszą praktykantką Stefanie z Wolfsburga


W dniu 25.05.2017 nasi uczniowie z Raszowej i Opole uczestniczyli w zajęciach terenowych na Górze św. Anny. Dowiedzieli się między innymi jak powstał tamtejszy rezerwat geologiczny, jakie zwierzęta są najczęściej spotykane na terenie Parku Krajobrazowego Góra św. Anny oraz jak i dlaczego prowadzi się badania nad różnorodnością ważek na terenie województwa opolskiego.


Wycieczka do skansenu w Bierkowicach w ramach projektu "Mały Opolanin"/ kl. 3.


Uczniowie klasy pierwszej upiększyli swój ogród pięknymi kwiatami, ziołami oraz ozdobnymi krzewami.


22.05.2017

W słoneczny, poniedziałkowy/ 22.05.2017 dzień uczniowie klasy 2 z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu- Malinie wybrali się na wycieczkę do Bierkowic, Skansenu w ramach projektu: Mały Opolanin. Dzieci miały okazję bliżej przyjrzeć się życiu i funkcjonowaniu ludzi w dawnych czasach. Najbardziej do gustu przypadła im stara szkoła oraz kuźnia kowala. Wycieczkowicze stwierdzili, że ich obecne życie jest bardzo komfortowe, jednak dawne czasy miały swój urok.


Teatrzyk 6 kl. dla przedszkola

Uczniowie  klasy szóstej brali udział w projekcie czytelniczym w ramach Klubu Odkrywców Niemieckiego. Szóstoklasiści przedstawili dzieciom  z naszego przedszkola  niemieckojęzyczną bajkę pt. „Die Raupe Nimmersat” w formie teatrzyku Kamishibai. W ramach podziękowania  za tak interesujące wydarzenie dzieci z przedszkola zaśpiewały uczniom piosenkę o głodnej gąsienicy.


Spotkania ze świadkami czasu.

Na przełomie kwietnia i maja we współpracy z DFK Raszowa odbył się cykl spotkań z niezwykłymi świadkami historii: p. Richardem Urbanem, Józefem Kampa i Johannem Lehnort. Uczniowie klasy V i VI mieli okazję wysłuchać opowieści o wojennych i powojennych losach żołnierzy i ludności cywilnej, osobistych przeżyciach, ciężkiej pracy i codziennej walce o przetrwanie, o życiu w niewoli, ale także o przychylności losu w trudnych chwilach i realiach życia na Śląsku po zakończeniu II Wojny Światowej.

 Pan Lehnort przedstawił proces legalizacji mniejszości niemieckiej w Polsce, problemy, z którymi spotykali się Niemcy po 1945 roku oraz opowiedział, jak organizowała się mniejszość niemiecka w wolnej Polsce od 1989 roku. Na koniec uczniowie wzięli udział w krótkim konkursie wiedzy o mniejszości niemieckiej.

Relacje świadków tamtych wydarzeń wywarły silne wrażenie na słuchaczach. Ich bogate życiorysy skłoniły uczniów do zadawania wielu pytań, co było świadectwem zainteresowania historią najnowszą.

Z serca dziękujemy za niezapomniane wrażenia, jakich doznaliśmy podczas tej nietypowej lekcji historii.


Uczniowie klas II, III i VI biorący udział w projekcie "Kolekcjonerzy wiedzy-mistrzowie eksperymentów" na wycieczce we wrocławskim Humanitarium.

 

Nasza wymiana ze szkołą w Bautzen/ Budziszyn w Niemczech"

LOGO PNWM.jpg

Dzień 1

W poniedziałek 08.05.2017 rozpoczęliśmy międzynarodową przygodę  z naszymi gośćmi z Niemiec, po wspólnych grach, jak i meczu piłki nożnej, zumbie nawiązane zostały pierwsze kontakty. Dzień sprawił nam wiele radości, czekamy na kolejne...

Dzień 2

Wiele wspólnych działań kreatywnych działań, wspólne podchody w mieście i opolskie Zoo to hity drugiego dnia wymiany.

Dzień 3

W czarodziejskiej krainie Dinozaurów i wiele wspólnych przedsięwzieć

Dzień 4

Prawdziwa integracja i wiele wspólnych kreatywnych działań.

Nasze zajęcia eksperymentalne w ramach projektu
„Młodzi odkrywcy sekretów nauki AO"

Dziś 04.05.2017 badałyśmy kwasowość i zasadowości gleby na terenie szkolnym.

Wycieczka do Archiwum Państwowego

 
We wtorkowy (06.04.2017) poranek uczniowie klasy 2 i 3 Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu- Malinie wybrali się na wycieczkę do Archiwum Państwowego. Tam czekało na nich mnóstwo wiedzy dotyczącej Księcia Bolesława oraz historii miasta Opola. Dzieci miały także możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach poprzez karty pracy, zajęcia kreatywne oraz układanie puzzli. Cały wyjazd uznajemy za bardzo udany i już nie możemy się doczekać następnych zajęć!

Międzyszkolny konkurs recytatorski

Z inicjatywy trzech nauczycielek języka polskiego, dziś w Raszowej odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów. Po burzliwych naradach zwyciężył Konrad ze szkoły w Malinie. Recytował "Monolog znerwicowanego ucznia". Został on także laureatem nagrody publiczności - po nowatorskim głosowaniu i dogrywce. Gratulujemy także Maćkowi za zajęcie drugiego miejsca (recytował on "Strasną zabę" K.I. Gałczyńskiego) i Weronice za zajęcie trzeciej pozycji na podium (recytowała "Ptasie radio" Juliana Tuwima). Młodsi - obserwując popisy starszych- podglądali oratorskie chwyty. Starsi - kibicowali kolegom i koleżankom. Następny konkurs za rok!

Nasze eksperymenty

Eksperymenty w ramach projektu Młodzi odkrywcy sekretów nauki w kl 3

Aktywnie i wielkanocnie w muzeum

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi nasza klasa druga wybrała się na zajęcia edukacyjne do Muzeum Śląska Opolskiego. Uczniowie przypomnieli sobie symbolikę Świąt oraz zapoznali się z technikami zdobienia jaj. Wszystko miało formę aktywnego poszukiwania kolejnych zadań, którzy uczniowie najpierw musieli odnaleźć. Przygotowana dla nas oferta była niezwykle atrakcyjna, jednak największym powodzeniem cieszyła się praca artystyczna- ozdabianie zajączków. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

Klasa 2 w SP w Opolu- Malinie podczas ambitnej pracy przy plakatach dotyczących dbania o higienę jamy ustnej.

"Opolskie Lamki"

Oto nasi uczniowie podczas warsztatów "Opolskie Lamki", trwających właśnie w kinie "Meduza". Przez pięć dni będą tworzyć film techniką poklatkową. Czekają ich też warsztaty i wykłady ze specjalistami z zakresu animacji. Temat przewodni tegorocznych zajęć to 10 lam na 10-lecie trwania "Opolskich Lamek". Efekt finalny pokażemy już wkrótce. 

png

Dzień eksperymentów w kl.1. z wieloma wrażaniami!

 

PISANKA CZY KROSZONKA…? – OTO JEST PYTANIE

29.03 uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez pracowników Muzeum Śląska Opolskiego. Tematem przewodnim warsztatów były tradycje
i obrzędy Świąt Wielkanocnych. Dzieci miały okazję zwiedzić wystawę poświęconą jajkom oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych - „Zamiast koszyczka ozdabianie lnianej torby”. Dzieci były zachwycone wyjazdem do Muzeum. Cieszyły się również, że mogły zabrać do domu ozdobioną przez siebie torbę.

Rewia na lodzie

W dniu 28.03 dzieci ze szkoły i przedszkola uczestniczyły w rewii moskiewskiej na opolskim lodowisku. Całe wydarzenie było oparte na baśni Hansa Christiana Andersena "Królowa Śniegu". Dzieci oprócz baśniowych elementów mogły podziwiać przepiękne układy jazdy figurowej oraz specjalnie do poszczególnych przygód dopracowana choreografię i ścieżkę dźwiękową.

Pokaz cyrkowy w naszej szkole!

jpg

 

Pierwszy Dzień wiosny

w naszej szkole dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń naszym uczniom. Mieli oni okazję ćwiczyć swoje umiejętności marketingowe i handlowe na Pchlim Targu, który samodzielnie zorganizowali. Natomiast osoby zafascynowane modą przygotowały pokaz wiosennych inspiracji. Głównym punktem dnia było rozstrzygnięcie konkursu na materiał Montessori przygotowany przez uczniów oraz wyłonienie ambasadorów języka niemieckiego.

Różany Poniedziałek

27.03. świętowaliśmy w naszej szkole Różany Poniedziałek połączony z balem karnawałowym. Nasi  uczniowie uczestniczyli w kolorowym korowodzie a następnie   w iście bajkowej  scenerii krainy lodu  rozpoczął się bal.  Parkietowe szaleństwo zostało przypieczętowane licznymi konkursami, które wywołały jeszcze więcej radości na twarzach naszych dzieci. Zabawa była bardzo udana, dzięki czemu wszyscy zapamiętają ten dzień na długo. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie oraz Pani Justynie za wszelką pomoc w tym dniu!!!

Chłopcy z klasy I spisali się na medal.

Przygotowali dla dziewczyn wraz ze swoimi ojcami przepiękny występ artystyczny oraz wiele niespodzianek:) Nie zabrakło również babeczek, które upiekła p. Agnieszka . Chłopcy pomyśleli także o drobnym upominku. Były to kwiatuszki z balonów, kubki, długopisy i gumki do włosów.

Powalentynkowo w Opolu

 
Dziś odbyło się uroczyste otwarcie poczty walentynkowej. Kartki trafiły do uczniów. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru Montenutki oraz słodka niespodzianka.

Same zdrowie, palce lizać!

Tematem zajęć były zdrowe przekąski. Uczniowie samodzielnie zrobili ciasteczka oraz zdrowe koktajle. Dzieci mogły również wykonać mandalę z przypraw.

Projekt: Teatr cieni

 

Nasi uczniowie mieli okazję znaleźć się krainie bajek. Tworzyli bajkowe teatrzyki, konstruowali fabułę baśni, a nawet makiety miejsc z ulubionych historii.

 

Uczniowie kl.2. zgłębiali tajemnice Arktyki i Antarktydy, czego efektem są piękne prace.

 

Góra grosza

Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska akcja "góra grosza". Zbieraliśmy monety by wspomóc dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji. Celem tej akcji było pokazanie dzieciom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi. Pieniążki zostały przeliczone, posegregowane, zapakowane i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom które jest odpowiedzialne za całą akcję.

Uczniowie klasy 2 podczas eksperymentowania.
Najlepszy dowód na to, że można się uczyć inaczej:)

„Karnawał Piernikiem pachnący”

W piękny, środowy dzień/ 01.02.2017 uczniowie klasy pierwszej i drugiej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Opolu- Malinie wybrali się na wycieczkę, podczas, której mieli okazję zwiedzić Bibliotekę Miejską. Dzieci zostały oprowadzone po całym obiekcie. Ponadto zostały wtajemniczone we wszystkie kroki, jakie trzeba wykonać, by założyć kartę biblioteczną i korzystać z jej bogatych zbiorów. Zwieńczeniem wizyty były zajęcia poprowadzone przez pracownika Biblioteki. Drugim punktem wyjazdu było Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretyczno- praktycznych: „Karnawał Piernikiem pachnący”. Wyjazd uważamy za bardzo udany! Z pewnością jeszcze tam wrócimy.

W czwartek, 26.01.2017 roku, uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki wybrały się do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim na spektakl w języku niemieckim pt. „Rosi und der Hühnerdieb” („Rosi i złodziej kur”) w wykonaniu aktorów z Niemiec.

Po obejrzeniu spektaklu dzieci wzięły udział w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach tematycznych, powstało wiele ciekawych, kreatywnych prac.

Eksperymenty na lekcjach j. niemieckiego.

Dzień Babci i Dziadka - 19.01.2017

Nie patrząc na otaczającą nas zimową aurę uczniowie dziękowali swoim Babciom i Dziadkom za miłość, cierpliwość, każdy miły uśmiech i serdeczne słowo.
Drodzy Dziadkowie energicznie, z przytupem, melancholijnie mówimy: cieszymy się, że jesteście.

Dzień Babci i Dziadka - 19.01.2017

 

dod-Opole2017.jpg

Super angielski w naszej szkole!

Uczymy się nowego słownictwa...One step - one word.  Pierwszoklasiści przechodzą przez "Vocabulary circle".

Ogromny sukces uczniów z Opola w XVI Miedzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Naroku.

Aleksandra zdobyła 2 miejsce w kategorii: soliści. Oliwia ,Emilia, Kinga , Michał zdobyli 2 miejsce w kategorii zespołów. Z serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szczególne lekcje plastyki: Śniegowe rzeźby uczniów klasy 6.

Wigilie klasowe

Dziś tj. 21.12.2016 w naszej szkole i przedszkolu w Opolu zagościła świąteczna atmosfera. Klasa szósta przygotowała i przedstawiła spektakl, którym przeniosła nas w wigilijny dzień. Oczywiście nie zabrakło też kolęd i wspólnego dzielenia się opłatkiem przy suto zastawionym stole.

Spotkanie w Ratuszu

Korzystając z przedświątecznej atmosfery klasa VI poniedziałkowy poranek/19.12.2016 spędziła na lodowisku przy ul Barlickiego. Kolejnym punktem naszego wyjazdu była ciepła herbata i pizza u p. Doroty. Na sam koniec obejrzeliśmy jarmark bożonarodzeniowy na opolskim rynku a także zostaliśmy przyjęci przez Zastępcę Prezydenta Miasta Opola p. Macieja Wujeca, któremu złożyliśmy życzenia świąteczne.

Nasze dzieci występują dla Mniejszości Niemieckiej w naszej dzielnicy w czwartą niedzielę adwentu.

 

Nasi mali śpiewacy na konkursie! Aleksandra z kl. I zdobyła wyróżnienie w XVII Międzyszkolnym Konkursie "Śpiewamy kolędy". Gratulujemy.

 

Opera Śląska w Bytomiu

Piątek 2.12.2016 był dniem pełnym wrażeń dla uczniów z Opola. Dzieci wybrały się do Opery Śląskiej w Bytomiu, gdzie uczestniczyły w spektaklu baletowym pt. „Dziadek do orzechów”. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem bożonarodzeniowego, a jednocześnie baśniowego klimatu przedstawionego w spektaklu. Następnie, pełni wrażeń uczniowie z Maliny, pojechali do Radzionkowa, gdzie odwiedzili Muzeum Chleba. Podczas warsztatów w muzeum, dzieci wykonały plecionki chlebowe oraz ciasteczka świąteczne. W czasie oczekiwania na swoje wypieki, uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po muzeum, a także uczestniczyli w rozmowie na temat wartości chleba. Punktem kulminacyjnym tego dnia była wspólna degustacja samodzielnie wykonanych wypieków. 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2016

W słonecznej i mroźnej aurze świętowaliśmy dzisiaj 04/12.2016 wspólnie przy wspaniałych występach, tajemniczej wizycie św. Mikołaja, niezliczonej ilości wypiekach, zapachu pierników, kawy i świąt nasz jarmark bożonarodzeniowy.

Za wspaniałą organizację i gorące serca zaangażowanych bardzo DZIĘKUJEMY!

Pełne magii Andrzejki w naszej szkole

Dzień innowacji

Kl 3 pracując na stacjach przeprowadzała szereg rożnych eksperymentów, począwszy od badania kwasów i zasad skończywszy na analizie gęstości cieczy.

Przedświąteczne zajęcia ceramiczne w naszej szkole

Wspólne bardzo twórcze zajęcia z dziećmi z wymiany z Francją/ Condette

III Miejsce na V Niemieckojęzycznych Konfrontacjach Teatralnych

Nasi wspaniali aktorzy zdobyli III miejsce na  V Niemieckojęzycznych   Konfrontacjach  Teatralnych!
 
Pierwsze impresje fotograficzne. Dziękujemy Wszystkim za ogromne zaangażowanie!

Przedstawienie „Koziołek Matołek”


11.10. 2016 uczniowie naszej szkoły wraz z przedszkolakami mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Koziołek Matołek”. Widowisko było nietypowe, ponieważ w dużym stopniu angażowało w grę publiczność, co wywoływało istne salwy śmiechu wśród widzów. Wszyscy jednogłośnie podsumowali spotkanie zaproszeniem aktorów do naszej szkoły z kolejnym spektaklem.

DZIEŃ ZIEMI

W poniedziałek 10 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Uczniowie przypomnieli sobie w jaki sposób należy dbać o naszą planetę, aby służyła nam za czysty dom i miejsce dla przyszłych pokoleń. W tym roku uczniowie klas I – III oraz klasa VI posprzątali teren wokół szkoły oraz zasadzili cebulki tulipanów i innych roślin na szkolnym skalniku. Dzień Ziemi jest okazją do przypomnienia, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.

PROJEKT ŻYWA HISTORIA PIĘKNA

 
Tym razem uczniowie stworzyli obraz Leonarda da Vinci - Ostatnia Wieczerza.

Niecodziennie lekcje wychowawcze

Klasa VI na lekcjach wychowawczych realizuje projekt dotyczący rozpoznawania uczuć. 
Uczniowie wykonują różne ćwiczenia. Po każdym wykonanym zadaniu mówią o towarzyszących im uczuciach. 
Bawili się w "ślepe samochody", lub "punkty odniesienia", "raz w przód, raz w tył".

Mimo deszczu...

Choć za oknami pada deszcz, jest szaro i zimno my tworzymy obrazy pełne ciepła i kolorów. Uczniowie w czasie zajęć świetlicowych - dosłownie ręcznie - malują obraz jesieni.

Nasze ciekawe zajęcia na świetlicy...

Korzystając z ostatnich pogodnych dni uczniowie podczas zajęć świetlicowych ozdabiali plot wykorzystując włóczkę. Rodzice również nie pozostali obojętni na naszą inicjatywę i chętnie włączyli się do prac.

Landart jesienny:

Klasa III wykonała  podczas zajęć z edukacji plastycznej jesienne obrazy z kasztanów, liści oraz jarzębiny. Pomysł tak bardzo im się spodobał, że nawet nie chcieli korzystać z przerwy.

Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

Wielki hity o przyjaźni w wykonaniu małych artystów zabrzmiały na konkursie piosenki niemieckojęzycznej.  Dziękujemy za wspaniałe występy dzieciom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie! I Zapraszamy za rok! Tym razem myślą przewodnim była  przyjaźń, ma to szczególne  znaczenie w 25 rocznicę podpisania traktatów polsko- niemieckich.
 

Indiański dzień w naszej świetlicy!

Chyba każdy w dzieciństwie chciał (choć przez chwilę) być Indianinem. Nasi uczniowie mieli okazję własnoręcznie stworzyć i przywdziać barwne pióropusze. Z zapałem wycinali z papieru piórka, które następnie umieszczali na opaskach, poznali przy tym ciekawe historie z życia Indian.

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

26 września uczniowie klasy I uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Giprol” w Staniszczach Małych. Podczas pobytu w gospodarstwie dzieci mogły spędzić czas na świeżym powietrzu i korzystać ze wszystkich atrakcji. Uczniowie klasy I mogli m.in. przejść przez labirynt kukurydziany, uczestniczyć w zajęciach plastycznych oraz upiec ekologiczne ciasteczka. Najbardziej jednak podobało im się dojenie sztucznej krowy. Dzieci wróciły z wycieczki szczęśliwe i zadowolone.

PROJEKT ŻYWA HISTORIA PIĘKNA

Uczniowie klasy VI mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji plastyki. Podczas zajęć uczniowie wpadli na pomysł odtworzenia słynnych obrazów (nie tylko polskich) w nieco zmienionej formie. Dzieło Leonarda da Vinci zostało przedstawione jako pierwsze. Podczas przygotowania strojów i robienia zdjęć uczniowie bawili się świetnie. Oto przykład tego co udało się uczniom zrealizować:

Pełne radości, zapału i słońca rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17!


Aktywni rodzice w aktywnej placówce!


Do sukcesu edukacyjnego naszej placówki oraz utrzymania obiektów na odpowiednim poziomie w dużej mierze przyczyniają się rodzice .

Cele pedagogiczne zostaną osiągnięte tylko wtedy, gdy rodzie zaakceptują i aktywnie będą wspierać zasady edukacji Montessori i dwujęzyczności nauczania. Zasady wychowania w domu rodzinnym , przedszkolu i szkole powinny się wzajemnie uzupełniać i wspierać.  Podstawą tego jest chęć do konstruktywnej i pełnej zaufania współpracy z zespołem pedagogicznym naszej placówki. Dlatego proponujemy rodzicom uczniów możliwość hospitacji swojego dziecka podczas pracy na materiałach Montessori.

Placówka zależna jest od organizacyjnego udziału rodziców. Państwa talenty można uaktywnić w różnych formach pomocy np. przy utrzymaniu budynku i ogrodu szkoły i przedszkola , przy organizacji festynów i różnego rodzaju uroczystości , a także pracy w Radzie Rodziców.

Potrzebujemy Państwa wsparcia!
W sekretariacie i na zebraniu rodziców opowiemy jak można nam pomóc!.

Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie!