2018 -2019

Logo 2019.png

Już po raz siódmy realizowany będzie projekt Mini Miasto, organizowany przez Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae, w tym roku ponownie na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej.

Mini Miasto składa się z elementów świata dorosłych, które uzupełniane są kreatywnością i pomysłowością dzieci.

Dzieci poznawać będą w wybranych obszarach struktury świata dorosłych i kształtować swoje otoczenie według potrzeb i zainteresowań.

 

Przejdz do galerii.

Nasze wakacyjne przygody.

Zajęcia czytelnicze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, zabawa na placu zabaw i rejs po Odrze statkiem "Opolanin".

 W Muzeum Polskie Piosenki w Opolu.

 

Dziś/19.06.2019 kolorowo zakończyliśmy kolejny rok szkolny.
Życzymy dzieciom udanych wakacji pełnych zwariowanych przygód.

 

Ostatnie relacje z naszej wyprawy: Kilka ujęć z Kudowy Zdroju - Szlak Ginących Zawodów i park zdrojowy.

 

Wycieczki kolejna odsłona: Nasi uczniowie buszujący w Błędnych Skałach w Parku Gór Stołowych.

 

Kolejne dzień naszej wycieczki: Wodne zabawy i aktywny wypoczynek w aquaparku w Kudowie Zdroju.

 

Niesamowite przeżycia i zabawa w Safari Zoo w Czechach.

 

Krótka relacja fotograficzna z pierwszego pełnego wrażeń dnia wycieczki w Kotlinę Kłodzką.

 1 dzień

Festyn Rodzinny

Radosna atmosfera, cudowne występy i udana zabawa podczas corocznego festynu rodzinnego w naszej placówce.

Dziękujemy z serca naszym wspaniałym Rodzicom!

 

Festyn rodzinny w Opolu/Malinie wymalował na twarzach wszystkich uczestników wielkie uśmiechy. Dziękujemy z serca wszystkim, którzy odwiedzili nas w sobotę.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej

7.06 uczniowie klas 4 i 5 odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie odbyły się ciekawe warsztaty z autorką książki "Okienko" oraz dotyczące przedsiębiorczości. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się czas spędzony w plenerze podczas targu książki.

Międzynarodowa Wymiana Młodzieży:
nasza szkoła i szkoła Montessori z Halle/Saale.

LOGO-800.jpg


Pierwsze wrażenia ze wspólnego zwiedzania Opola.

Kolejne impresje z b.udanego kolejnego dnia wymiany z partnerska szkołą w Halle/Saale. Wspólne animacje na plaży, zwiedzanie kopalni Luiza i wiele innych atrakcji...

Ostatni dzień wymiany partnerskiej, wspólne zajęcia. Dziękujemy za wspaniale razem spędzony czas i wiele niezapomnianych wrażeń..

Dzień sztuki w naszej szkole i stacja "Żywe obrazy"!

XX Festiwal Liść Dębu w Dąbrowie

img01.jpg

Sukcesy naszych  uczennic:  na jubileuszowym XX Festiwalu Liść Dębu w Dąbrowie w dniu 31.05  Karolina z kl. 2 wyśpiewała II miejce a Ola z kl. 3 miejsce III,
ponadto w drugim dniu festiwalu  duet z kl. 3 Martyna i Julia miejsce III, czyli Brązowy Liść Dębu.
 
W Impresjach muzyczno-plastycznych nasza uczennica
- Nadia z kl. 3 zajęła  miejsce II.

GRATULUJEMY!

Impresje z sobotnich animacji tanecznych
z okazji Dnia Matki.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za organizację i zaangażowanie w wspólną zabawę.

 

Wizyta w Radio Opole w ramach projektu "Interreg"

Uczniowie klasy III i IV w ramach projektu "Interreg"prowadzonym przez Urząd Marszałkowski udali się na wycieczkę do Radia Opole. Podczas warsztatów radiowych uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca operatora dźwiękowego, dziennikarza informacyjnego oraz reportera. Dodatkową atrakcją było prowadzenie prognozy pogody na żywo przez uczniów.
 

Odwiedziny DJ

W dniu dzisiejszym/ 21.05.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez fachowego DJ. Mieli okazję popracować na profesjonalnym sprzęcie i dowiedzieć się, czym jest muzyka współczesna.

Wizyta Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego w ZSP Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu

W ramach programu "Interreg Republika Czeska - Polska", w naszej szkole klasa 3 i 4 miała międzynarodową lekcję. Dzieci w formie ciekawych prezentacji, konkursów i zabaw, dowiedziały się wiele na temat kultury i współpracy polsko-czeskiej. Na zakończenie dostały wiele upominków,a także zaproszenie do Radia Opole! 

 

W naszej szkole w Opolu na Malinie klasa 5 uczy się gramatyki - dział: budowa zdania. Tutaj tworzymy przestrzenne wykresy zdań, a następnie w technice 3D. Wszyscy chętnie się angażują

Piękna praca klasy drugiej na stacjach dotyczących pszczół.

Rodzina, ród, dynastia - poznajemy nasze korzenie na podstawie lektury - "Dynastia Miziołków"

Podczas kolejnych zajęć z cyklu "Lektura w działaniu" na lekcji języka polskiego  klasa 4 odkrywała rodzimy kraj, swoją rodzinę, korzenie i tradycje polskich dynastii. Nasz bohater - Miziołek - w formie pamiętnik stworzył obraz swojej rodziny, jej zwyczajów. Zainspirowani jego opowieściami, również szukaliśmy swoich początków. Był konkurs na drzewo genealogiczne, tworzyliśmy lapbooki, krzyżówki i rebusy, podzieleni na drużyny układaliśmy "100 pytań do...", korzystaliśmy również z tablicy interaktywnej i poznawaliśmy dzieje naszych przodków.

Klasa stworzyła własne lapbooki (tzw. książki stworzone na kolanie), w oparciu o wcześniej przeczytaną lekturę. Projekty zawierają najważniejsze informacje na temat książki, jej bohaterów, wydarzeń. Ten innowacyjny pomysł na omówienie lektury aktywizuje zmysły podczas pracy i pozwala na głębsze przeżycie treści, zaangażowanie. Sprawdza znajomość treści za pomocą kreatywnej pracy.

Szkolne SPA

Uczniowie klasy IV mogli zamienić na parę chwil swoją salę w szkolne SPA. Na zajęciach tworzyli kule musujące z naturalnych składników. Zapach olejku migdałowego, waniliowego i cytrynowego, bo takich mogli użyć unosił się w powietrzu przez kilka godzin.

Uczniowie klasy IV podczas zajęć plastyki stworzyli swoje wymarzone maskotki. 

Celem zajęć było doskonalenie szycia ręcznego. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze swoich rezultatów.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek

Dnia 7 maja,  klasy 4 i 5 ZSP Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu, miały możliwość uczestniczenia w XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek. Wydarzeniu niecodziennym...
W dniach 4–10 maja 2019 roku, ma miejsce XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek, którego organizatorem jest Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki. 
Festiwal jest jednym z najstarszych i najważniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce, a także za granicą. 
Festiwal składa się z części konkursowej i bloku imprez towarzyszących. Podczas 7 dni odbędzie się: 39 spektakli, 14 warsztatów z pedagogami teatru, 7 warsztatów plastyczno-scenograficznych, 3 wystawy, 3 projekcje spektakli, 1 wykład, 1 spotkanie z dramatopisarzami, 1 koncert. Wśród nich – szczęśliwa 13. spektakli konkursowych!
Nasi uczniowie oglądali - 1 z 13 spektakli konkursowych - "Król Maciuś Pierwszy” Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, a także uczestniczyli w warsztatach z pedagogami teatru. To lekcja "żywego” obcowania z kulturą...

Dzień Montessori w naszej szkole

Dzisiaj, tj 8.05 uczniowie wnikliwe poznawali sylwetkę Marii Montessori. Poprzez różne formy aktywności - przedstawioną prezentację z najważniejszymi wydarzeniami z jej życia, rozwiązywaniem łamigłówek, czy wysłuchaniu I Wielkiej Lekcji o powstaniu Wszechświata. Na koniec odbyło się rozdanie nagród za wspaniale przygotowane materiały montessoriańskie.

Z całego serca mówimy DZIĘKUJĘ za wspaniały czas z Panem Tristanem, który odbywał praktyki w naszej placówce.

 

Majowa łąka, czyli wszystko o mniszku lekarskim.

 
Uczniowie klasy III mieli okazję brać udział w niezwykłych zajęciach przyrodniczych, podczas których zbierali informacje na temat mniszka lekarskiego. Uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim jak zbudowany jest kwiat, do jakiego gatunku roślin go zaliczamy, a także poznali zastosowanie lecznicze tejże rośliny. Ponadto każdy stworzył sobie książeczkę z najważniejszymi informacjami. Następnie wszyscy udaliśmy się na nasze boisko szkolne, gdzie w grupach stworzyliśmy piękne kwiatowe kompozycje.
 
 

kroszonka.JPG
Typowe kroszonki wykonane przez nauczyciela naszych placówek, mistrzyni regionu

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja" życzy

Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae
oraz wszyscy Uczniowie i Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opolu

 

 

Warsztaty plastyczne w naszej szkole.

Podczas zajęć dzieci mogły ozdobić jajko techniką decoupage, stworzyć wiosenny stroik, a także udekorować koszyczek wielkanocny.

Zajęcia geometrii w klasie 1.

Dnia 11.04.2019 w naszej szkole odbyło się spotkanie z naszymi praktykantami z Niemiec. Dzieci miały okazję zadać pytania naszym gościom i porozmawiać z nimi na różne tematy. Bardzo dziękujemy!

Nasi uczniowie na warsztatach multimedialnych - Opolskie Lamki 2019

Praca montesoriańska w najmłodszych klasach.

Dzisiejsze kwietniowe zajęcia świetlicowe - czuwanie bajek, wykonywanie palm wielkanocnych i projekcja filmu "Pan Patyk".

Nasze ciekawe lekcje przyrody.

Witamy we Francji – kraju „Mikołajka”!

Na lekcji języka polskiego klasa 4 przeniosła się do Francji. Poznawaliśmy kulturę i rodzimy kraj naszego bohatera lektury „Mikołajek i inne chłopaki”. Wieża Eiffla, berety, husty, flagi, podstawowe zwroty po francusku – towarzyszyły nam w podróży. Uczniowie przebrali się za wybranych bohaterów książki. Był Pan Rosół (trzeba mu patrzeć prosto w oczy ;-), Jadwinia i Ludeczka, Alcest, Kleofas, Ananiasz. Klasa stworzyła własne lapbooki (tzw. książki stworzone na kolanie), w oparciu o wcześniej przeczytaną lekturę Projekty zawierają najważniejsze informacje na temat książki, jej bohaterów, wydarzeń. Ten innowacyjny pomysł na omówienie lektury aktywizuje zmysły podczas pracy i pozwala na głębsze przeżycie treści, zaangażowanie. Sprawdza znajomość treści za pomocą kreatywnej pracy.

Uczniowie klasy 2 zrobili porządki w klasowym ogródku. Wszystkie kwiaty zostały pięknie przesadzone przesadzone.

Projekt zdrowe śniadanie w klasach 1-3

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania oraz samodzielnie mogli przygotować zdrowe kanapki. Następnie wszyscy uczniowie zgromadzili się w jednej sali i wspólnie przy muzyce relaksacyjnej degustowali przekąski przygotowane przez inne dzieci.

Nasze boisko szkole jest gotowe na wiosnę! Pojawiły się na nim maszyny do ćwiczeń oraz sprzęty do aktywności rozwijających zręczność, współpracę i logiczne myślenie.

Klasa 2 na lekcji matematyki poznaje w praktyce na czym polega dzielenie.

Praca na stacjach i omawianie "Plastusiowego Pamiętnika" przez uczniów klasy pierwszej.

Lekcja przyrody

Na wtorkowych zajęciach z przyrody uczniowie klasy 4 mieli możliwość spotkania ze specjalistą w dziedzinie diabetologii - p. Anną Honka, która przygotowała dla dzieci prezentacje o zdrowym żywieniu i skutkach złego trybu życia. Uczniowie chętnie brali żywy udział w dyskusji i z zainteresowaniem słuchali wykładu. Dziękujemy!

Oto jak nasza szkoła przywitała 1 dzień wiosny.

Odbył się konkurs Mam Talent oraz pchli targ.Zaprezentowano śpiew,taniec,grę na instrumentach, recytację oraz Raspberry Guitars czyli 1-malinowy girls band uczennic z klasy 5.

Projekt z cyklu: "Lektura w działaniu":

Projekt zajęć twórczych z lekturą klasy 5, pt. "W krainie Narnii" na podstawie lektury "Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa".

Marzec to czas przedwiosennych porządków, zatem postanowiliśmy "przejrzeć" pewną tajemniczą szafę i... znaleźliśmy w niej niesamowite rzeczy! Na języku polskim do lektury podeszliśmy, jak zwykle twórczo. Przejście do krainy Narnii prowadziło przez szafę, którą musieliśmy otworzyć za pomocą magicznych zaklęć. Pisaliśmy też nasze życzenia, które w niej umieściliśmy. Wykorzystując fragmenty książki tworzyliśmy plakaty poszukiwanych mieszkańców Narnii,a następnie wspólnie zbudowaliśmy makietę krainy. Odwiedziła nas Biała Czarownica, która podczas konferencji prasowej musiała odpowiedzieć na wiele nurtujących nas pytań. Osądzaliśmy zachowania bohaterów powieści i pracowaliśmy na tablicy interaktywnej,za pomocą której udało nam się połączyć dwa światy równoległe - nasz, realny i fantasy - Narnię

Nasza szkoła w Opolu symbolicznie obchodziła dziś/ 21.03.2019/ światowy dzień osób z zespołem Downa.

Wiosenne porządki w naszej placówce w Opolu. Z serca dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom, którzy tak licznie wspomogli akcję!

W klasie III zawitała już Wiosna.

Uczniowie klasy III uczestniczyli dziś w zajęciach przyrodniczych, podczas których zbierali informacje na temat pierwszych oznak wiosny. Celem zajęć było utrwalenie nabytych wiadomości o aktualnej porze roku. Uczniowie poznali przede wszystkim etapy wzrostu tulipana od cebulki do kwiatu, rozpoznawali i nazywali kwiaty kwitnące wczesną wiosną oraz stworzyli plakat dotyczący budowy motyla. Główną atrakcja zajęć było ozdabianie doniczek i samodzielnie sadzenie rzeżuchy.

Międzyszkolne rozgrywki sportowe

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem walczyli ze wszystkich sił, by wypaść jak najlepiej!

Za nami rozstrzygnięcie konkursu " Moja mandala" dla uczniów klas 1-3.

Laureatami zostali:
Klasa 1: Lena Emilia Jakub Eliott
Klasa 2: Vanessa Artur Bartek Jan
klasa 3: Natalia Aleksandra Antoni Maxymilian

Wszystkim serdecznie gratulujemy! 

8 marca
Dziś na wszystkie kobiety (te małe i duże) z klas 1-3 czekały kwiaty od chłopców. Dziękujemy!

Ulubiona część zajęć Montessori, czyli eksperymenty z Panią Patrycją.

Uczniowie kl. 3 dowiedzieli się na lekcji muzyki, jaki jest układ instrumentów w orkiestrze budując makietę.

W naszej szkole świętujemy Różany Poniedziałek i pomagamy przy tym Afryce. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

 

Edukacja matematyczna

 

Samorządowa poczta walentynkowa!

 

Nasz bal karnawałowy

Dnia 13.02 odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.  Uczniowie rozpoczęli zabawę w godzinach porannych. Podczas balu odbyło się wiele konkursów. Nie zabrakło również porywającej muzyki do której dzieci tańczyły w parach, osobno i całą grupą w kółku. Po wielu atrakcjach uczniowie zmęczeni ale weseli wrócili do szkoły.

Ferie


Drugi dzień ferii odbył się w klimacie filmowym. Nominowany do Oskara film animowany "Miirai" zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, a warsztaty robienia przypinek sprawiły im mnóstwo radości a to wszystko w kinie Meduza. Zyczymy Wszystkim równie udanych ferii!

Konkurs Archimedes


Zakończył się ogólnopolski konkurs Archimedes, który cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Byli wśród nich także laureaci I stopnia zdobywając niemal maksymalną liczbę punktów - Jakub (kl. III) oraz Nadia (kl. III). Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody.  Gratulujemy!

Dzień Seniora


Dziś, 22.01.2019 odbyło się wielkie święto, które przygotowali uczniowie klas 1-3. Dzień Seniora! Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, teatralne, recytatorskie oraz grali na instrumentach. Wszystko to w uroczystej i ciepłej atmosferze, przy kawie i słodkościach przygotowanych przez rodziców.

Nasze zajęcia sportowe:

Zajęcia fitness z piłkami FitBall w ramach lekcji Wychowania fizycznego dla dziewcząt

Czytanie nie musi być nudne. Na języku niemieckim bawimy się i czytamy równocześnie.

Konkurs recytatorski na etapie szkolnym "Jugend trägt Gedichte vor!"

.jpg

 

Projekt: "Lektura w działaniu"

Nasza klasa 4 zamieniała się ostatnio w prawdziwą Akademię pana Kleksa! Do lektury podeszliśmy, jak zwykle twórczo. Nasza nauczycielka zamieniła się w pana Kleksa i obiecała "pootwierać nam głowy" - było trochę strachu, ale potem ... wspólnie tworzyliśmy opracowanie lektury - które zawiesiliśmy niczym ubranie na wieszaku. Następnie mieliśmy lekcję kleksografii, nitkowania imion, plakatowania, założyliśmy też szpital dla "chorych" książek. Plan lektury został rozlokowany w pokojach domku (atrapy naszej Akademii). Za wszystkie działania byliśmy nagradzani kolorowymi piegami...

W czwartek, 10.01.2019 nasza klasa 2 kręciła teledysk do piosenki "I'm a little Snowman". Zbudowaliśmy też tytułowego bałwanka. Efekt końcowy wkrótce

Na dworze plucha, ale w świetlicy nie ma nudy! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziś przyszła wreszcie prawdziwa zima. Śnieżnego szaleństwa nie było końca!

Z dziennikarską i przedświąteczną wizytą u Prezydenta

W przedświąteczny czas zawitaliśmy z wizytą w Ratuszu Miasta Opole. Najpierw  zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie  przez Wiceprezydenta Miasta Opola - Macieja Wujca, po obdarowaniu słodyczami, zapoznano nas z tajnikami pracy prezydenta, a także zdradzono rąbek tajemnicy odnośnie najbliższych planów,co do przebudowy miasta.. możemy tylko napisać, że. powstanie aquapark ;-) . Następnie wraz z Prezydentem Miasta Opola - Arkadiuszem Wiśniewskim  - kolędowaliśmy dwujęzycznie! Prezydent zaprosił nas do stołu, przy którym mieliśmy możliwość przeprowadzenia profesjonalnego wywiadu. Po sesji zdjęciowej uczniowie z koła dziennikarskiego naszej szkoły  pytali m.in. o ulubioną książkę, czy miejsce w Opolu, a także o naszą szkołę. Ku naszej radości Prezydent doskonale zna naszą placówkę, docenia jej innowacyjność, sposób nauczania i ...  obiecał nas odwiedzić. Trzymamy za słowo i zapraszamy! 

Jasełka oraz Wigilia w Szkole.

Wspólne szkolne i klasowe kolędowanie: wspaniałe jasełka i wiele smakołyków towarzyszyło nam poprzez ostatni wspólny dzień w mijającym roku kalendarzowym. Dziękujemy za wiele cudownych chwil razem!

Niecodzienne warsztaty świąteczne

Dnia 14.12.2018 uczniowie klasy III-V z Opola brali udział w świątecznych warsztatach florystycznych z mistrzynią  Polski i sędzią międzynarodowym  p. Moniką Bębenek. Podczas zajęć dzieci wykonały anioła oraz gwiazdę betlejemską z żywych kwiatów. Uczniowie tworzyli również świąteczne stroiki, które mogli później zabrać do swoich domów. Zajęcia ciekawe i budzące zacięcie florystyczne...bardzo dziękujemy!

Z wizytą na poczcie

Uczniowie klasy III odwiedzili  10.12.2018 główną siedzibę Poczty w Opolu. Uczniowie poznali pracę listonosza, zwiedzali wszystkie pomieszczenia znajdujące się na poczcie oraz samodzielnie stworzyły i zaadresowały pocztówkę do najbliższych osób z rodziny. Następnie każdy uczeń kupił i nakleił znaczek w odpowiednim miejscu i oddał swoją korespondencję pani przy okienku.

Jarmark Adwentowy

Mimo kapryśnej aury bardzo udany Jarmark Bożonarodzeniowy z wieloma kulinarnymi niespodziankami i prawdziwie gorącą i serdeczną atmosferą! Bardzo dziękujemy!

Mikołajki klasy 5 w kinie Meduza

Nasi uczniowie w kinie Meduza na zajęciach warsztatowych.

Uczniowie naszej szkoły z śpiewem na ustach robią niespodziankę w dniu Św. Mikołaja starszym, samotnym osobom!

 

Akcja "Szlachetna Paczka" Po raz kolejny uczniowie i rodzice okazali ogromne serce zbierając różnorodne produkty w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Bardzo dziękujemy!

 

W Gliwicach


Uczniowie naszej szkoły na przepięknym przedstawieniu "Królowa Śniegu" w Teatrze Miejskim w Gliwicach.
Opowieść o ponadczasowych wartościach wzruszyla niejednego widza.
 
Podróż przez historię Śląska w rewelacyjnym Muzeum Śląska w Katowicach.

Mikołajki klasy 4 ZSP Fundacją DOM

Hoł hoł hoł!
Nasi uczniowie klas 4 ZSP Malina w Opolu świętowali 6. grudnia nietypowo.
Wspólnie z podopiecznymi Fundacji DOM w Opolu udowadniali, że dzieci świetnie dogadują się z osobami niepełnosprawnymi. Warsztaty zajęciowe łączyły w sobie lekcję tolerancji, otwartości na innych, a także dały możliwość świetnej zabawy. 
 
Przy pysznym poczęstunku w postaci przywiezionych przez gości pierniczków, powstawały piękne drewniane dzieła - choinki, przyprószone śniegiem i ozdobione bombeczkami, całkowicie eko - malowane farbami kredowymi. Poznaliśmy też nowy instrument muzyczny - tzw. janczary, na których próbowaliśmy grać... Całość zakończyło wspólne kolędowanie.
 
Dziękujemy za wspaniałe Mikołajki!

Niezapomniany Mikołaj

Uczniowie naszej szkoły byli na szczególnej wycieczce 4 grudnia we Wrocławiu. W Teatrze Lalek zobaczyli przedstawienie "Czarodziejski flet" W. A. Mozarta. Bezpośrednio po nim wraz z Papageną zwiedzili miejsce, w którym przechowywane są różne lalki. Dzieci wróciły zachwycone również jarmarkiem świątecznym na wrocławskim rynku, jak również światem dolnośląskiej kolei w miniaturze.

Krótka fotorelacja z wspaniałych wrażeń z Euroweeku.

Teatr Kamishibai i goście z Niemiec na zajęciach języka niemieckiego. Dziękujemy

 

Nasi uczniowie wykazali się aktywnością na spotkaniu Klubów Odkrywców Niemieckiego.

Nastrojowe obchody święta św. Marcina w Opolu z niecodziennym przedstawieniem i przepysznymi rogalami marcińskimi.
Bardzo dziękujemy!

Euroweek 2018 
Nasi uczniowie zachwyceni Euroweekiem


.jpgW fabryce słów- niecodzienna przygoda teatralnaVII Niemieckojęzyczne Konferencje Teatralne w wydaniu naszych najmłodszych aktorów.
Prawdziwe talenty! Gratulujemy!

Zajęcia Kreatywnego Pisania

W roku szkolnym 2018/2019 na zajęciach Kreatywnego Pisania realizujemy projekt pod nazwą „Klasowa książka”, który pokazuje uczniom, że obcowanie z książką to nie tylko czytanie, ale także ekscytująca i pełna niespodzianek przygoda...

Uczniowie klas 4 i 5 tworzą własną książkę. Przez sformułowanie „książka” rozumie się pracę wykonaną na min.30 złączonych kartkach papieru, zawierającą tekst oraz ilustracje, tworzącą spójną całość. Tematyka, technika wykonania, są dowolne, ale bohaterami muszą być uczniowie naszej szkoły! Co tydzień uczniowie będą tworzyć kolejne karty swoich opowiadań, aż do końca roku, by w nowym roku uświetnić swoje prace pięknymi okładkami.

 

Dzieci z zapałem tworzą i już powstają pierwsze dzieła...

Nasi młodsi i trochę starsi mistrzowie tabliczki mnożenia.

Projekt: Cztery Żywioły

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy III dowiedzieli się o korzyściach i zagrożeniach wynikających z istnienia czterech żywiołów. Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty, gdzie każda grupa miała za zadanie opisanie danego zjawiska.

Akcje naszego Samorządu Uczniowskiego
Konkurs Kocham Cię szkoło i quiz o nauczycielach w trakcie Dnia Nauczyciela w Malinie.

Nasi uczniowie świętują Dzień Ziemi

W szkole w Opolu gościliśmy specjalistów - dietetyków, którzy opowiedzieli uczniom o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego odżywiania się.

Nasi uczniowie świętują Dzień Ziemi

 

Krótka historia pisma.

Uczniowie klasy piątej w ramach zajęć poznali historię pisma na przestrzeni wieków - wysłuchali interesujących opowieści i brali udział w aktywnych ćwiczeniach. Poznali również materiały piśmiennicze: od tabliczki glinianej, poprzez papirus, pergamin, aż do książki. Mogli także wypróbować własnych sił rozszyfrowując trudne, ale jakże ciekawe rodzaje pism.

Lektura całkiem inaczej...

"Tajemniczy ogród" to książka, która zainspirowała dzieci z klasy 4 do stworzenia własnego "żywego ogrodu", podsumowującego poznaną lekturę. Na lekcji języka polskiego powstały ciekawe kolaże treści książkowych z ogrodową zielenią...

01.10.2018 nasi uczniowie na festiwalu piosenki niemieckojęzycznej w Gminie Tarnów Op.

Wyjazd uczniów klasy I-III do Gospodarstwa Agroturystycznego "Jabłoniowy Sad" w Szczedrzyku.

Wycieczka uczniów do Gospodarstwa Agroturystycznego odbyła się w czwartek (27.09.2018). Na miejscu czekało wiele niespodzianek dla naszych uczniów. Dzieci odwiedziły tłocznię soków, stworzyły domek dla owadów, oraz miały możliwość przejścia przez ścieżkę sensoryczną. Na koniec zostało zorganizowane ognisko. Dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy "Europejski Dzień Języków". Dzieci miały sporo dobrej zabawy.

Dzień pieczonego ziemniaka

Dnia 21.09.2018 w naszej szkole obchodziliśmy święto pieczonego ziemniaka. Uczniowie klas 1-3 poznali historię powstania ziemniaka, wykonali "ziemniaka-cudaka" oraz każdy mógł wykonać swoją ziemniaczaną pieczątkę. Nie zabrakło również stacji, gdzie uczniowie mogli wykazać się kulinarnie, tworząc szaszłyki z ugotowanych ziemniaków oraz innych warzyw.

W "Jabłoniowym Sadzie"

Klasa 4 i 5 na ciekawych dwujęzycznych zajęciach o sadzeniu jabłoni,produkcji soku,smażenia naleśników w Gospodarstwie Agroturystycznym Jabłoniowy Sad w Szczedrzyku. Z uszanowaniem

Aktywne zajęcia z wychowania fizycznego.

„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI”

W 2003 r. Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

W piątek – 13 września - obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień kropki”. Uczniowie klas 4 i 5 przyszli do szkoły ubrani w „kropkowe stroje”. Na języku polskim tworzyli ciekawe kropkowe prace. Dzieci wyszukiwały „kropkowane” części mowy oraz odkrywały swoje talenty na „kropkowych” kartkach. Następnie tworzyły niezwykły plakat, którego motywem przewodnim była kropka. Na koniec klasie odbyła się sesja zdjęciowa i ... kropka.

Kreatywna praca na świeżym powierzu Uczniowie za pomocą masy solnej stworzyli maski, które zostały przyklejone do pnia drzewa.

 

Nowy rok szkolny 2018/2019 powitany z radością i uśmiechem.

Po dwumiesięcznym odpoczynku powitaliśmy w szkole wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzymy wszystkim wielu sukcesów, wyzwań oraz ciekawych doświadczeń.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

w poniedziałek 03.09.2018 o godzinie 8.30/ Zapraszamy!

jpg
Cieszymy się na wspólną przygodę edukacyjną!