Pani Małgorzata

dyrektor


Pani Brygida

zastępca dyrektora, nauczycielka j. niemieckiego


Pani Barbara

kierownik ds. administracji


Pani Patrycja

nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego, pedagog szkolny


Pani Karolina

nauczycielka języka angielskiego


Pani Beata

nauczycielka języka niemieckiego


Pani Agnieszka

nauczycielka języka polskiego
i wdż.


Pani Żaneta

nauczycielka wf


Pani Gabriela

nauczycielka muzyki i j. niemieckiego


Pani Agnieszka

nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego


Pani Anna

nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego
i wspomagający


Pani Nikola

nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego i logopeda


Pani Małgorzata

nauczycielka biologii
i przyrody


Pani Elżbieta

nauczycielka biologii


Pani Maria

nauczycielka chemii


Pani Sabina

nauczycielka matematyki i przyrody


Pan Łukasz

nauczyciel j. niemieckiego, techniki i informatyki


Pan Mateusz

nauczyciel religii


Pan Michał

nauczyciel wychowania fizycznego


Pan Piotr

nauczyciel religii

Pani Brygida – zastępca dyrektora, nauczycielka j. niemieckiego

Moja droga do bycia nauczycielem prowadziła przez studia inżynierskie, pedagogiczne i germanistyczne. Odkąd pamiętam lubiłam zajmować się młodszymi od siebie. W pracy z dziećmi najbardziej cenię ich kreatywność, której staram się nie tłumić… co czasem bywa kłopotliwe. Jeśli mam czas wolny lubię go spędzać z rodziną. Choć przy dobrej książce potrafię całkowicie zapomnieć o tym wszystkim, co napisałam wcześniej.

Pani Karolina – nauczycielka języka angielskiego

O tym, że jestem nauczycielem, w jakimś procencie zadecydowała moja nauczycielka angielskiego ze szkoły podstawowej! I tak jestem nią od 17 lat. W swojej pracy doceniam to, że nie jest monotonna a kontakt z dziećmi inspiruje mnie do tworzenia. Lubię wraz ze swoją rodziną chodzić po górach, czytać biografie, oglądać angielskie seriale detektywistyczne oraz spędzać czas z psem.

Pani Patrycja – nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego, pedagog szkolny

Ukończyłam studia magisterskie w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego oraz liczne szkolenia i kursy metodyczne. Jestem również absolwentką kursu metody Marii Montessori. Bycie nauczycielem to dla mnie powołanie oraz zawodowa pasja. Cechuje mnie wyrozumiałość, spokój, pogoda ducha i poczucie odpowiedzialności. Swój czas wolny spędzam w gronie najbliższych osób. Uwielbiam kawę, książki i muzykę. W pracy z dziećmi ważne jest dla mnie indywidualne podejście do ucznia oraz zwrócenie uwagi na jego indywidulane potrzeby. Uważam, że uśmiech i wzajemny szacunek to najcenniejsze wartości w życiu każdego człowieka.

Pani Beata –nauczycielka języka niemieckiego

Jestem germanistką z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie lektora/nauczyciela języka niemieckiego. Pracowałam  w różnych typach szkół, jestem również licencjonowanym egzaminatorem językowym. Chętnie poznaję nowych ludzi i uwielbiam towarzyszyć im podczas ich „przygody”, jaką jest nauka języka. W pracy z dziećmi lubię ich spontaniczność, zapał, zaskakującą kreatywności, jak też ich otwartość podkreśloną uśmiechem. W wolnym czasie lubię długie spacery z psem oraz mozolną a zarazem odprężającą pracę w ogrodzie.

Pani Agnieszka – nauczycielka j. polskiego i wdż.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Opolskiego o specjalności Pani Ukończyłam studia z tytułem magistra filologii polskiej z wyróżnieniem, zdobywając dwie specjalności: nauczycielską oraz kulturoznawczą (UO). Zajmując się problematyką biblioterapii i edukacji młodzieży niedostosowanej społecznie, uzyskałam stopień doktora nauk humanistycznych. Od zawsze chciałam pracować w zawodzie nauczyciela. Od lat interesują mnie zagadnienia wychowawcze, z wieloma miałam do czynienia w praktyce, w służbie harcerskiej jako wychowawca, następnie prowadząc młodzieżową grupę teatralną, czy też podejmując się praktyk w Zespole Szkół Specjalnych w Opolu, kończąc na pracach naukowych na temat biblioterapii dzieci.

Pani Gabriela – nauczycielka muzyki i j. niemieckiego

Jestem absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej, na której studiowałam wychowanie muzyczne. Na Uniwersytecie Opolskim ukończyłam Filologię Germańską oraz Studia Podyplomowe Kształcenia Translatorycznego. Jestem też dyplomowanym nauczycielem Metody Montessori. Jestem otwarta na nowości, optymistycznie patrzę na świat i nigdy się nie nudzę. Uwielbiam podróżować, spotkania towarzyskie i … lody!

Pani Anna – nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego i wspomagający

Jestem absolwentką Uniwersytetu Opolskiego. Studia ukończyłam w zakresie pedagogiki specjalnej leczniczej oraz terapeutycznej. Poszerzam swoje kwalifikacje w kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej. Od dzieciństwa interesuję się muzyką. Grając na pianinie ukończyłam szkołę muzyczną. Gitara, na której gram do tej pory, jest moją pasją, która pozwala mi łączyć miłe z pożytecznym. Lubię pracę z dziećmi, a w szczególności uśmiech im towarzyszący, który jest odzwierciedleniem pracy włożonej w ich edukację.

Pani Małgorzata – nauczycielka biologii i przyrody

Nazywam się Małgorzata, ukończyłam Ochronę Środowiska (studia magisterskie), Psychologię (studia magisterskie) oraz Rejestrację Obrazu (studia licencjackie). Jestem autorką publikacji naukowych. Brałam udział w kilku wystawach. Piszę również scenariusze do filmów animowanych dla dzieci. Jestem po uszy zakochana w świecie, który jest niesamowitym miejscem. Od zawsze towarzyszy mi zachwyt i wielka ciekawość świata. Uwielbiam fotografować motyle, żaby, liście, czytać pomysłowe książki i słuchać pobudzającą wyobraźnie muzykę.

Pani Agnieszka – nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego

Jestem absolwentką Uniwersytetu Opolskiego o specjalności Edukacja Kreatywna z Medialną oraz Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Pracuję od wielu lat jako nauczyciel klas I-III. Wykładam na studiach i kursach pedagogicznych. Jestem instruktorką harcerską i trenerem organizacji pozarządowych. Uczestniczyłam i koordynowałam różne projekty edukacyjne. Uwielbiam spędzać wolny czas z rodziną w otoczeniu natury, szczególnie w lesie.

Pani Żaneta – nauczycielka wf

Już będąc w szkole podstawowej wiedziałam, że chcę zostać nauczycielką. Mam dużo szczęścia. Z wykształcenia nauczyciel Wychowania Fizycznego. Pochodzę z Górnego Śląska, a do Opola przyjechałam na studia, gdzie założyłam rodzinę. Uwielbiam kuchnię wegetariańską, zwierzęta i podróże! Czas wolny spędzam aktywnie z najbliższymi. Wierzę, że dobro wraca.

Pani Elżbieta – nauczycielka biologii

Absolwentka studiów doktorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim, z otwartym przewodem doktorskim w dziedzinie genetyki ewolucyjnej. Dobre praktyki dydaktyczne podpatrzone na Uniwersytecie Stanforda w USA czy Uniwersytecie Western w Kanadzie przenosi na grunt polskiej edukacji. Jest pasjonatką popularyzacji nauk ścisłych oraz pracy z dziećmi. Rozwija autorski projekt edukacyjny w zakresie nauk biologicznych „LabIQ Dziecięce Laboratorium Nauki i Zabawy”, w ramach którego prowadzi warsztaty biologiczne dla dzieci i młodzieży, nagrywa filmy edukacyjne we współpracy z Empik, TVP2 Wesoła Nauka, oraz e-szkoła Nauka z dziennikarzem naukowym Radkiem Brzózką.

Pani Nikola – nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego i logopeda

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej oraz logopedą. Moim marzeniem od zawsze była praca z dziećmi. Jest to zawód- misja, który sprawia mi wiele przyjemności i satysfakcji. Interesuję się muzyką, dobrym filmem i psychologią.

Pani Maria – nauczycielka chemii

Pani Barbara

Ukończyłam studia magisterskie z zakresu Politologii i Nauk Społecznych na Uniwersytecie Opolskim oraz studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Organizacjami Pozarządowymi w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych we Wrocławiu. Byłam stypendystką Fundacji Roberta Boscha. Zdobyłam doświadczenie zawodowe pracując w kraju i za granicą.

Uwielbiam przyrodę, długie spacery, ciepłe długie letnie wieczory przy dobrej muzyce. Cenię sobie szczerość, otwartość i przyjaźń.

Pani Małgorzata – dyrektor

„Dziecko, które naprawdę pokochało swoje otoczenie i wszystkie żyjące stworzenia, które odkryło radość i entuzjazm w pracy, daje nam powód, by mieć nadzieję … nadzieję na pokój w przyszłości.” Maria Montessori

Powyższe słowa stanowią dla mnie punkt wyjścia i wyrażają radość tworzenia wraz z wspaniałym teamem PLS niepowtarzalnej, kreatywnej, otwartej  na świat i inność, uczącej tolerancji i poczucia wartości edukacji w naszej szkole i przedszkolu.

Moja droga naukowa prowadziła przez studia germanistyki i teologii na Uniwersytecie Opolskim oraz w Getyndze i Bochum, studia podyplomowe z zakresu Edukacji Filozoficznej, Zarządzanie Oświatą i Międzynarodowy Kurs Pedagogiki Montessori, po uwieńczenie moich pasji związanych z regionem, literaturą i historią – doktorat na Uniwersytecie  Śląskim w Katowicach. Dzięki pracy w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych miałam możliwość spotkania wielu  wspaniałych młodych ludzi i kształcenia ich dla rozwoju naszego regionu.

Prywatnie pasjonuje mnie literatura i historia regionalna, podróże i poznawanie świata, dobry film i muzyka, ogród oraz wszelkiego rodzaju eksperymenty nie tylko kulinarne…

Pan Łukasz – nauczyciel j. niemieckiego, techniki i informatyki

Biorąc za przykład moją starszą siostrę także ukierunkowałem się na język niemiecki i nauczycielstwo. Ukończyłem Uniwersytet Opolski na wydziale Germanistyki i spróbowałem sił w szkole podstawowej. Nigdy nie lubiłem monotonii, a tutaj każdy dzień jest nowym wyzwaniem. Moim hobby jest gotowanie, granie w piłkę nożną i jazda na rowerze. Jedną z najważniejszych wartości w moim życiu jest spokój. Lubię przeczytać dobrą książkę i zobaczyć interesujący film. Moim marzeniem jest założenie własnej firmy.

Pan Piotr – nauczyciel religii

Nigdy bym nie pomyślał, że będę kiedyś uczył w szkole, a jednak. Pan Bóg prowadzi mnie przez życie różnymi ścieżkami. Podczas studiów w Krakowie doświadczyłem Jego żywej obecności i miłości. Zapragnąłem dzielić się tym doświadczeniem i głosić Ewangelię. Przez 3 lata formacji w Seminarium mogłem się rozwijać na wielu płaszczyznach i zdobywać cenne doświadczenie. Ostatecznie ukończyłem teologię na Uniwersytecie Opolskim uzyskując wykształcenie pedagogiczne z zakresu religii i etyki. W wolnym czasie lubię wszelką aktywność na łonie natury.”.

Mateusz – nauczyciel religii

Jestem absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, gdzie ukończyłem studia na kierunku teologia.
Uwielbiam pracę z dziećmi, bo w niej każdy dzień jest inny i pełen wyzwań. Najważniejsze dla mnie w tym zawodzie to „być” katechetą.
Prywatnie kocham wycieczki rowerowe – najbardziej te z dziećmi i żoną, kiedy możemy wówczas wspólnie podziwiać piękno przyrody.
Z zamiłowania i wcześniejszych doświadczeń zawodowych jestem radiowcem, dlatego też uwielbiam prowadzić rozmowy ze sportowcami. Sport jest moją pasją, szczególnie zaś ciekawi mnie fotografia sportowa. Możliwość uchwycenia sportowych emocji na zdjęciu to jest to, co mnie najmocniej fascynuje.

Pan Michał – nauczyciel wychowania fizycznego

Ukończyłem studia magisterskie na wydziale Wychowanie Fizyczne i Fizjoterapia na Politechnice Opolskiej. Posiadam również uprawnienia instruktorskie trenera przygotowania motorycznego. W pracy z dziećmi największą satysfakcję daje mi możliwość przekazywania wiedzy oraz nauka czegoś nowego. Jestem osobą wyrozumiałą oraz spokojną. Zdecydowałem się na pracę w szkole, ponieważ uczniowie codziennie zaskakują mnie nowymi rzeczami. Wolny czas spędzam aktywnie, poprzez podróżowanie z bliskimi oraz granie w piłkę nożną.

Pani Monika

można nawet zabłądzić lecz po drugiej stronie

nasze drogi pocięte schodzą się z powrotem.

Jan Twardowski

Żegnamy naszą koleżankę, wspaniałą i zaangażowaną nauczycielkę, bliskiego nam człowieka…Momika

Wielu z nas spotkało ją po raz ostatni przed tygodniem, gdy z zapałem przygotowywała nowe klasy na przyjęcie uczniów. Zapamiętamy ją jako uśmiechniętą, zaangażowaną w pracę, przy tym kreatywną i dobrze zorganizowaną. Poczucie humoru było dla niej rodzajem potrzebnego dystansu, by nie stracić wielkiej wrażliwości i cierpliwie towarzyszyć uczniom i rodzicom na ich drodze.

Odeszłaś, Droga Moniko gdzieś w dalekie strony, do nowiutkiej klasy, którą przygotowujesz teraz z zapałem, by dalej z pasją oddawać się nauczaniu i wychowywaniu… Dziękujemy Ci za wszystko, a tęskniąc mamy nadzieję, że nasze drogi, tak nagle pocięte, jak pisał poeta, zejdą się kiedyś z powrotem w Niebiańskiej Szkole.