Nowoczesne, przeszklone, pięknie doświetlone i wyposażone sale dla maluchów z architektonicznymi detalami nawiązującymi do przeszłości – to przedszkole Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae, które powstało dzięki unijnej dotacji m.in. w starej stodole.
Dwujęzyczne przedszkole powstało przy funkcjonującej już szkole Stowarzyszenia. Inwestycja, warta w sumie ponad 1,8 mln zł, została dofinansowana z unijnych dotacji dla stowarzyszeń, fundacji czy spółdzielni socjalnych, czyli dla tzw. podmiotów ekonomii społecznej. Unijne dofinansowanie wyniosło prawie 800 tys. zł. apibus leo.

Przedszkole w Opolu autorstwa pracowni PORT to nie tylko elegancka placówka edukacyjna dla najmłodszych. To także budynek, który szanuje historię i zastaną architekturę. Inwestorem jest Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae. 

Architekci projektując przedszkole w Opolu chcieli stworzyć inspirującą i pozwalającą na jak najbardziej optymalny rozwój przestrzeń dla użytkowników.

„Wierzymy, iż jest ona naczyniem, którego „kształt” może sprzyjać rozwojowi dzieci, szczęściu, sprzyjać budowaniu poczucia własnej wartości. >>>