Rozpoczyna się nasza wymiana uczniowska! 


Z ciekawością czekamy na niespodzianki  tego tygodnia.

Dzień 5

Ostatni dzień wymiany rozpoczęliśmy od spotkania z wieloletnim przyjacielem szkoły Dr. Christophem Bergner, byłym premierem Landu Saksonii-Anhalt. Następnie udaliśmy się do muzeum słynnego kompozytora Georga Friedricha Händel. Poprzez zabawę mogliśmy poznać twórczość wielkiego kompozytora, który urodził się w Halle. Po muzycznych przeżyciach nadszedł czas pożegnania z naszymi przyjaciółmi z wymiany. Dzieci wracają do domu pełne wrażeń i już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

Dzień 4

W czwartym dniu wymiany uczniowie uczestniczyli w festynie szkolnym, gdzie na różnych stacjach mogli zapoznać się ze średniowiecznymi zwyczajami i zabawami. W tym średniowiecznym nastroju  zwiedziliśmy Zamek „Giebichenstein”, gdzie dzieci samodzielnie przygotowywały posiłek, poznały historię zamku i mogli poczuć się jak prawdziwi rycerze.

Dzień 3

Za nami trzeci dzień wymiany. Dziś po wspólnej pracy Montessori udaliśmy się na testralne zwiedzanie miasta. Następnie został zorganizowany szkolny piknik, gdzie uczniowie mogli spędzić wspólnie czas. Popołudnie zakończyliśmy  zakupami.

Dzień 2

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wspólnej pracy Montessori. Każdy uczeń ma swojego opiekuna, z którym wspólnie pracuje.

W drugim dniu naszej wymiany uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w leśnej olimpiadzie. Po wspólnym zwiedzaniu miasta i jedzenia lodów, dzieci razem przygotowały kluski śląskie, pizzę oraz sałatkę. Kluski śląskie zrobiły największą furorę.

Dzień 1

Dotarliśmy dobrze do Halle i poznaliśmy już naszych nowych przyjaciół. Dziś również zwiedziliśmy muzeum miasta.  Z ciekawością

czekamy na niespodzianki  tego tygodnia.