Dziecięce Laboratorium Nauki i Zabawy

To projekt prowadzony przez doktorantkę z Uniwersytetu Jagiellońskiego, biolożkę Elżbietę Pogodę. To jedyne na Opolszczyźnie interaktywne warsztaty biologiczno-przyrodnicze, podczas których dzieci zdobywają potężną porcję rzetelnej wiedzy rozwijając jednocześnie umiejętność krytycznego myślenia. Formuła zajęć maksymalnie angażuje dzieci w prowadzenie ciekawych eksperymentów, doświadczeń i zachęca do udziału w emocjonujących dyskusjach. LabIQ rozbudza dziecięcą ciekawość świata i wspomaga rozwój ich naturalnej dociekliwości, która sprawia że dzieci to urodzeni naukowcy! 

Pracownia Ciekawości, Nauki i Zabawy

Prowadzimy warsztaty naukowe o tematyce przyrodniczej, biologicznej oraz artystycznej dla dzieci już od 3 roku życia. Rozwój własnych pasji dzieci, nauka w przyjaznej atmosferze, przy wykorzystaniu kreatywnych i wyjątkowych pomocy naukowych, danie dzieciom możliwość uczestnictwa w ciekawych eksperymentach oraz stworzenie warunków dla bezpośredniego poznawania to cel ACOTO. Wykorzystamy naszą ciekawość! Spędźmy razem czas pełen radości, odkryć i eksperymentu.

Nauka gry na skrzypcach Szkoła Suzuki

Szkoła Suzuki mini Paganini prowadzi swoją działalność między innymi przy współpracy ze szkołami Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej oraz Opolu-Malinie. Metoda Suzuki, którą prowadzone są zajęcia gry na skrzypcach, doskonale koreluje z pedagogiką Marii Montessori, gdyż została opracowana tak, aby każde dziecko mogło nauczyć się gry na skrzypcach.

Celem nauczania Metodą Suzuki jest wszechstronny rozwój dziecka, budowanie szlachetnej osobowości, uwrażliwienie na piękno. Wczesne nauczanie gry instrumentalnej ma również wpływ na rozwój zdolności manualnych, matematycznych i językowych, ćwiczenie koordynacji, pamięci i koncentracji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.miniPaganini.pl

Nauka gry w szachy

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczęszczania na zajęcia nauki gry w szachy. Szachy to strategiczna gra planszowa, która uczy logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć i  poprawia koncentrację. To również świetna zabawa, która wspiera cierpliwość i determinację, a przede wszystkim kreuje intelekt, uczy strategicznego myślenia, systematyczności i szacunku do przeciwnika.